Koronawirus
Fot. ADOBE STOCK
O TYM SIĘ MÓWI

Przez koronawirusa pielęgniarz nie mógł przytulić własnego syna

To wideo jest naprawdę poruszające

Sabina Zięba 31 marca 2020 17:05
Koronawirus
Fot. ADOBE STOCK

Skutki pandemii koronawirusa odczuwa cały świat. Większość osób pozostała w domach i nie wychodzi na ulice, by nie narażać się na zakażenie chińską chorobą. W wyjątkowej sytuacji są natomiast pracownicy służby zdrowia. Lekarze i pielęgniarze mają teraz pełne ręce roboty, równocześnie będąc w grupie, która opiekując się chorymi ryzykuje życiem. Przez to utrudniony jest nawet ich kontakt z najbliższymi. Najnowsze wideo opublikowane przez szefa Światowej Organizacji Zdrowia pokazuje ten problem i wzrusza do łez.

Pielęgniarz nie może przytulić syna przez koronawirusa

W poniedziałek 30 marca szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, opublikował na swoim Twitterze poruszające nagranie. Widzimy na nim, jak pielęgniarz z Arabii Saudyjskiej (gdzie stwierdzono 1,4 tys. zakażeń) wraca ze szpitala, ale z powodu pandemii koronawirusa nie może przytulić syna.

Naser Ali Al-Shahrani pracuje w szpitalu w Rijadzie. Po ciężkim dniu wrócił do domu, gdzie czekał na niego syn, Mohamed. Ucieszony widokiem taty chciał mu się rzucić na szyję. Mężczyzna jednak kazał mu się zatrzymać. Wówczas, jak widzimy na wideo, zdezorientowane dziecko staje, a pielęgniarz kuca i zaczyna płakać.

Udostępnił on film w mediach społecznościowych, bo jak sam mówi, ma nadzieję, że „dotknie serc ludzi, którzy nie przestrzegają zasad kwarantanny lub innych środków ostrożności, takich jak unikanie uścisków dłoni”. Z kolei szef Światowej Organizacji Zdrowia publikując wideo, by dotarło do większej ilości osób, napisał: „Kolejne rozdzierające serce nagranie, które pokazuje, jak poświęcają się pracownicy służby zdrowia, aby uchronić nas przed koronawirusem”.

Zobaczcie sami! Was też filmik wzrusza to łez?  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.