Simpsonowie
Fot. materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Twórcy The Simpsons przepowiedzieli... epidemię koronawirusa?

Internauci nie mają wątpliwości

Ksenia Krasko 13 marca 2020 09:55
Simpsonowie
Fot. materiały prasowe

Zagorzali fani The Simpsons są pewni, że twórcy kultowego serialu animowanego już 27 lat temu przepowiedzieli wybuch epidemii koronawirusa. Czy to możliwe? Internauci są zgodni, że tak, szczególnie, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Simpsonowie przewidują przyszłość...

Przepowiednia epidemii koronawirusa w The Simpsons

Chodzi o odcinek Marge in Chains z 1993 roku. Bohaterowie zamawiają sokowirówki z Japonii – podczas pakowania paczki pracownik kicha, ale ukrywa fakt, że ma grypę. W rezultacie wirus rozprzestrzenia się na całe Springfield i jego mieszkańców.

Warto jednak zaznaczyć, że popularny w sieci obrazek nie jest do końca prawdziwy. Po pierwsze, jedno z ujęć pochodzi z innego odcinka Simpsonów. Co więcej, w oryginale na telewizorze nie wyświetla się koronawirus, ale Apocalypse Meow (Apokalipsa Miau). Po drugie, niebezpieczny wirus dotarł do nas z Chin, a nie z Japonii.

Pomimo to, fani są przekonani, ze twórcy The Simpsons potrafią przewidywać przyszłość. Nie jest to pierwszy raz, gdy wydarzenia z serialu sprawdziły się (nawet częściowo) w naszych czasach. W tym kandydatura Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, podpisanie umowy między wytwórniami Disney i Fox, czy trasa koncertowa The Rolling Stones na cześć 50. rocznicy zespołu.

Pierwszy odcinek The Simpsons wyemitowano w grudniu 1989 roku. Przez 30 lat serial otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a także dwukrotnie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. 

The Simpsons, koronawirus
Fot. mat. prasowe

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.