Simpsonowie
Fot. materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Twórcy The Simpsons przepowiedzieli... epidemię koronawirusa?

Internauci nie mają wątpliwości

Ksenia Krasko 13 marca 2020 09:55
Simpsonowie
Fot. materiały prasowe

Zagorzali fani The Simpsons są pewni, że twórcy kultowego serialu animowanego już 27 lat temu przepowiedzieli wybuch epidemii koronawirusa. Czy to możliwe? Internauci są zgodni, że tak, szczególnie, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Simpsonowie przewidują przyszłość...

Przepowiednia epidemii koronawirusa w The Simpsons

Chodzi o odcinek Marge in Chains z 1993 roku. Bohaterowie zamawiają sokowirówki z Japonii – podczas pakowania paczki pracownik kicha, ale ukrywa fakt, że ma grypę. W rezultacie wirus rozprzestrzenia się na całe Springfield i jego mieszkańców.

Warto jednak zaznaczyć, że popularny w sieci obrazek nie jest do końca prawdziwy. Po pierwsze, jedno z ujęć pochodzi z innego odcinka Simpsonów. Co więcej, w oryginale na telewizorze nie wyświetla się koronawirus, ale Apocalypse Meow (Apokalipsa Miau). Po drugie, niebezpieczny wirus dotarł do nas z Chin, a nie z Japonii.

Pomimo to, fani są przekonani, ze twórcy The Simpsons potrafią przewidywać przyszłość. Nie jest to pierwszy raz, gdy wydarzenia z serialu sprawdziły się (nawet częściowo) w naszych czasach. W tym kandydatura Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, podpisanie umowy między wytwórniami Disney i Fox, czy trasa koncertowa The Rolling Stones na cześć 50. rocznicy zespołu.

Pierwszy odcinek The Simpsons wyemitowano w grudniu 1989 roku. Przez 30 lat serial otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a także dwukrotnie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. 

The Simpsons, koronawirus
Fot. mat. prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!