Nicole Saleta, Przemysła Saleta, VIVA! styczeń 2008
Fot. Jacek Poremba
Z ŻYCIA GWIAZD

Przemysław Saleta nie może zobaczyć się z córką! Wyjawił smutny powód

Bokser zdradził też, jak czuje się po oddaniu Nicole nerki...

Rafał Kowalski 19 czerwca 2020 14:52
Nicole Saleta, Przemysła Saleta, VIVA! styczeń 2008
Fot. Jacek Poremba

W 2007 roku Przemysław Saleta bez wahania zdecydował się pomóc swojej córce Nicole, która potrzebowała przeszczepu nerki. Niestety narząd od taty nie przyjął się w ciele dziecka dokładnie tak jak kolejna nerka pobrana od obcej osoby. Jaki jest dziś stan zdrowia 26-latki? I jak bokserowi żyje się z jedną nerką? Sportowiec udzielił bardzo szczerego wywiadu.

Przemysław Saleta o zdrowiu swoim i córki

Od pięciu lat Przemysław Saleta mieszka w Tajlandii. Sportowiec wrócił jednak do Polski ze względu na pandemię i przy tej okazji porozmawiał z dziennikarką SE.pl. Ta powróciła między innymi do zdarzeń sprzed 13 lat, kiedy to kick-boxer oddał córce swoją nerkę. Czy nie bał się o siebie? „Polska transplantologia jest na wysokim poziomie, więc nie bałem się o swoje zdrowie. Jedyne czego naprawdę się bałem to badania, które musiałem przejść przed operacją, żeby wyniki pozwoliły nam na rodzinny przeszczep”, opowiedział gwiazdor w internetowym programie HOT.

Przemysław Saleta o relacjach z córką Nicole

Dziś, na co dzień, były mąż Ewy Pacuły nie myśli o tym, że w jego ciele brakuje jednej nerki. Nawet bez niej funkcjonuje mu się normalnie, chociaż musi pamiętać o regularnych badaniach. „Nie odczuwam dyskomfortu w związku z tym, że oddałem nerkę. Po przeszczepie wykonuje się dokładne badania i w ten pierwszy rok po zaliczyłem je wszystkie. Publiczna służba zdrowia mnie dołuje, badam się, ale prywatnie i wszystko jest jak najbardziej okej”, ocenił Przemysław Saleta.

Nicole ma dziś 26 lat i oczekuje na kolejny przeszczep. Niestety nie wiadomo, jak długo potrwa wspomniane oczekiwanie. Na razie córka boksera skupia się na pozostaniu w domu, ponieważ jest w grupie podwyższonego ryzyka jeżeli chodzi o zakażenia koronawirusem. „Nicole cały czas się dializuje, z tym, że teraz korzysta z dializ otrzewnowych, czyli dializuje się w domu”, zdradził SE.pl gwiazdor i dodał, że bardzo tęskni za córką „Przez pandemię nie widziałem się z nią od powrotu z Tajlandii czyli od początku marca i nie wiem, kiedy będziemy mogli się spotkać. Pewnie jakoś pod koniec wakacji”, zaznaczył 52-latek.

Trzymamy kciuki, by tata i córka spotkali się jak najszybciej. 

Nicole Saleta, Przemysła Saleta, VIVA! styczeń 2008
Fot. Jacek Poremba

Ewa Pacuła i Nicole Saleta
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.