Nicole Saleta, Przemysła Saleta, VIVA! styczeń 2008
Fot. Jacek Poremba
Z ŻYCIA GWIAZD

Przemysław Saleta nie może zobaczyć się z córką! Wyjawił smutny powód

Bokser zdradził też, jak czuje się po oddaniu Nicole nerki...

Rafał Kowalski 19 czerwca 2020 14:52
Nicole Saleta, Przemysła Saleta, VIVA! styczeń 2008
Fot. Jacek Poremba

W 2007 roku Przemysław Saleta bez wahania zdecydował się pomóc swojej córce Nicole, która potrzebowała przeszczepu nerki. Niestety narząd od taty nie przyjął się w ciele dziecka dokładnie tak jak kolejna nerka pobrana od obcej osoby. Jaki jest dziś stan zdrowia 26-latki? I jak bokserowi żyje się z jedną nerką? Sportowiec udzielił bardzo szczerego wywiadu.

Przemysław Saleta o zdrowiu swoim i córki

Od pięciu lat Przemysław Saleta mieszka w Tajlandii. Sportowiec wrócił jednak do Polski ze względu na pandemię i przy tej okazji porozmawiał z dziennikarką SE.pl. Ta powróciła między innymi do zdarzeń sprzed 13 lat, kiedy to kick-boxer oddał córce swoją nerkę. Czy nie bał się o siebie? „Polska transplantologia jest na wysokim poziomie, więc nie bałem się o swoje zdrowie. Jedyne czego naprawdę się bałem to badania, które musiałem przejść przed operacją, żeby wyniki pozwoliły nam na rodzinny przeszczep”, opowiedział gwiazdor w internetowym programie HOT.

Przemysław Saleta o relacjach z córką Nicole

Dziś, na co dzień, były mąż Ewy Pacuły nie myśli o tym, że w jego ciele brakuje jednej nerki. Nawet bez niej funkcjonuje mu się normalnie, chociaż musi pamiętać o regularnych badaniach. „Nie odczuwam dyskomfortu w związku z tym, że oddałem nerkę. Po przeszczepie wykonuje się dokładne badania i w ten pierwszy rok po zaliczyłem je wszystkie. Publiczna służba zdrowia mnie dołuje, badam się, ale prywatnie i wszystko jest jak najbardziej okej”, ocenił Przemysław Saleta.

Nicole ma dziś 26 lat i oczekuje na kolejny przeszczep. Niestety nie wiadomo, jak długo potrwa wspomniane oczekiwanie. Na razie córka boksera skupia się na pozostaniu w domu, ponieważ jest w grupie podwyższonego ryzyka jeżeli chodzi o zakażenia koronawirusem. „Nicole cały czas się dializuje, z tym, że teraz korzysta z dializ otrzewnowych, czyli dializuje się w domu”, zdradził SE.pl gwiazdor i dodał, że bardzo tęskni za córką „Przez pandemię nie widziałem się z nią od powrotu z Tajlandii czyli od początku marca i nie wiem, kiedy będziemy mogli się spotkać. Pewnie jakoś pod koniec wakacji”, zaznaczył 52-latek.

Trzymamy kciuki, by tata i córka spotkali się jak najszybciej. 

Nicole Saleta, Przemysła Saleta, VIVA! styczeń 2008
Fot. Jacek Poremba

Ewa Pacuła i Nicole Saleta
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.