Internauci są zaniepokojeni…

REDAKCJA VIVA! 27 września 2018 18:29

Jedenaście lat temu widzowie poznali Dominikę Gwit przez rolę w filmie Galerianki, ale prawdziwą sławę przyniosła 30-latce rola w serialu Przepis na życie w 2011 roku. Od tamtego czasu trochę się u aktorki pozmieniało. Gwiazda wystąpiła w tanecznym show Polsatu i jest szczęśliwą mężatką. Jednak ciężko nie zauważyć, że przez lata zmienił się też wygląd Dominiki... Jaką aktorka przeszła drogę?

Historia metamorfozy Dominiki Gwit

Na początku Dominika Gwit grała role pulchnych dziewcząt, jednak w kwietniu 2014 roku aktorka przeszła na dietę i zaczęła chudnąć w zastraszającym tempie. Wszystko dzięki pomocy Konrada Gacy. „Konrad przygotował specjalny, ułożony tylko dla mnie system żywieniowy i treningowy. Dieta polega na tym, że je się co cztery godziny, cztery posiłki dziennie, w określonych gramaturach i określone produkty. Absolutnie nie ma w nich soli ani cukru, bardzo dużo pije się wody. W diecie jest dużo białka, dużo owoców, bardzo dużo warzyw. Owoce nigdy wieczorem – zwykle w ciągu dnia, zazwyczaj o godzinie 12”, chwaliła się Gwit w rozmowie z Faktem. Dzięki odpowiedniemu odżywianiu i ćwiczeniom celebrytce udało się schudnąć aż 50 kilogramów!

Niestety, w pewnym momencie Gwit dopadł efekt jojo i aktorka już tak entuzjastycznie nie wypowiadała się o diecie. „Niestety fascynacja dietą i zadowolenie ze spadających kilogramów, szybko przerodziło się w obsesję, z którą nie umiałam sobie poradzić. […] Chwaliłam się sukcesami w mediach, wszystkich namawiałam do diety. Obsesja szybko dała o sobie znać. Sama wywierałam na sobie presję. Stałam się niewolnikiem samej siebie. W końcu nie wytrzymałam. Hamulce puściły. Przytyłam”, pisała na swoim blogu gwiazda.

Cały proces tracenia kilogramów Dominika opisała też w wydanej w 2016 roku książce Moja droga do nowego życia. „To była książka o mnie, o tym jak schudłam i jak zaczęłam tyć, o tym co zrobiłam. Przez całą tę historię wpadłam w manię. Ja straciłam dwa lata życia, codziennie stając na wadze, codziennie mierząc się. Ja wpadłam w paranoje”, mogliśmy przeczytać.

Dziś Dominika Gwit waży jeszcze więcej, niż przed dietą, ale czy jest to dla niej problemem? Nie. Aktorka zdaje sobie sprawę, że jest chora na otyłość, ale czuje się dobrze w swojej skórze. „Po prostu na tę otyłość choruję. I czasem mam siłę i ochotę z nią walczyć, a czasem nie. I nie znaczy to, że jestem gorsza. Wręcz przeciwnie - uważam się za silną, mądrą i piękną kobietę, która kocha i jest kochana! Żyję i uwielbiam to moje życie!”, pisała ostatnio gwiazda w sieci.

Uważacie, że każdy ma prawo żyć w takim rozmiarze, jaki mu pasuje czy też walka o szczupłą sylwetkę równa jest zdrowiu i dodatkowe kilogramy są niedopuszczalne? Pozostawiamy Was z tym pytaniem i zachęcamy do obejrzenia galerii, w której prezentujemy dowody na metamorfozę Dominiki Gwit. 

1/12
Dominika Gwit na wiosennej ramówce TVN
Copyright @
1/12

Taką Dominikę Gwit poznaliśmy

2/12
Dominika Gwit na imprezie Flesz Fashion Night
Copyright @Akpa
2/12

Później aktorka zaczęła chudnąć

3/12
Dominika Gwit na imprezie Style Night by Aygo
Copyright @Akpa
3/12

Najszczuplejsza wersja Dominiki Gwit

4/12
Dominika Gwit 2014 grudzień
Copyright @ons.pl
4/12

Rok 2014

5/12
Dominika Gwit w czarnej spódnicy
Copyright @
5/12

Kolejna metamorfoza...

6/12
Dominika Gwit styczeń 2016
Copyright @ons.pl
6/12

Kilogramy powoli wracały

7/12
Dominika Gwit
Copyright @ONS
7/12

Dominika Gwit na konferencji prasowej serialu "Singielka" - 2015

8/12
Dominika Gwit na 4. urodzinach fundacji Wiewiórka Julii
Copyright @
8/12

Od tamtej pory aktorki jest coraz więcej

9/12
Dominika Gwit, Żora Koroliow, Żora Koroliov, Taniec z Gwiazdami
Copyright @East News
9/12

Ale Dominika dobrze czuje się ze sobą

10/12
Dominika Gwit
Copyright @East News
10/12

Internauci często krytykują gwiazdę za wygląd

11/12
Copyright @East News
11/12

Dominika się nie przejmuje

12/12
Copyright @East News
12/12

Słusznie?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.