Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

27 sukienek, Forrest Gump, Bogowie... Co jeszcze dziś w TV?

Oto najlepsze filmy na wieczór!

Sabina Zięba 11 czerwca 2020 06:15
Fot. Materiały prasowe

W końcu upragnione Boże Ciało! Choć dużo osób wyjechało na długi weekend, równie wiele postanowiło odpocząć w zaciszu własnych domów. Dla jednych i drugich w wypadku deszczowej pogody istnieje wieczorna alternatywa w postaci telewizji, a dzisiejszy program jest bogaty w naprawdę wiele kultowych produkcji. 27 sukienek, Forrest Gump oraz Bogowie to tylko niektóre z nich. Co jeszcze przygotowały dla nas stacje na czwartek 11 czerwca?

„27 sukienek” - TVP2, godzina 20:05

Romantyczna z natury Jane (Katherine Heigl) uwielbia śluby. Ma w szafie 27 sukienek, które miała na sobie podczas wesel przyjaciół. Jednocześnie nic nie wskazuje na to, by ona sama miała wyjść za mąż. Niezrażona tym dziewczyna zawsze chętnie angażuje się w organizację idealnych przyjęć. Gust i skuteczność Jane są bardzo cenione przez jej znajomych, którzy wprost walczą, by to ona zajęła się przygotowaniem ich uroczystości. Kevin, dziennikarz prowadzący rubrykę sprawozdań ze ślubów, zwraca na nią uwagę i wyśmiewa w artykule. Tymczasem uwielbiająca podróże i dobrą zabawę młodsza siostra Jane, zdobywa serce jej przystojnego szefa George'a, w którym Jane od dawna potajemnie się kocha...

„Forrest Gump” - Polsat, godzina 20:05

Kto nie zna Forresta Gumpa? To opowieść upośledzonego człowieka o wielkim sercu i zdolności do wpadania w centrum największych wydarzeń w historii USA, począwszy od dzieciństwa w latach 50. XX wieku. Serce podpowiada mu w sprawach, których nie ogarnie jego umysł. Jest człowiekiem zasad, a jego sukcesy inspirują wszystkich. Forrest (Tom Hanks) po tym, jak staje się gwiazdą footballu, odznaczonym bohaterem wojennym i odnoszącym sukcesy biznesmenem, zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze - miłości swej przyjaciółki, Jenny Curran.

„Bogowie” - TVN, godzina 20:05

Opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. Lata 80. Zbigniew Religa (Tomasz Kot) jest ambitnym kardiochirurgiem, który zamierza dokonać pierwszego zabiegu przeszczepu serca. W realiach komunistycznej Polski jest to jednak niezwykle trudne zadanie. Aby osiągnąć cel, Religa będzie musiał przełamać opory starszych mistrzów medycyny, młodych kolegów po fachu i przedstawicieli partii.  Podejmuje decyzje, które ważą o życiu pacjentów i samotne dźwiga na barkach odpowiedzialności za błędy. Nie dba o własne zdrowie. Na przekór niesprzyjającym czasom udaje mu się w końcu dokonać niemożliwego.

„Pokojówka na Manhattanie” - TV4, godzina 21:00

Samotna matka pracująca jako pokojówka w wytwornym hotelu na Manhatanie, marzy o lepszym życiu dla siebie i swojego syna. Przypadek sprawia, że Marisa Ventura (Jennifer Lopez) poznaje tam szlachetnego senatora (Ralph Fiennes), który bierze ją za kogoś innego i zaprasza na obiad, a potem na bal. Czy sprzątaczka i dżentelmen z Manhattanu zaryzykują wszystko dla przeżycia pięknego romansu?

„Od wesela do wesela” - TVN7, godzina 20:00

Robbie (Adam Sandler), utalentowany wokalista i autor piosenek, zarabia na życie, śpiewając na weselach. Na jednej z imprez poznaje uroczą kelnerkę, Julię (Drew Barrymore). Obiecuje dziewczynie, że kiedyś wystąpi na jej ślubie. Tymczasem sam planuje wstąpić w związek małżeński, lecz panna młoda ucieka sprzed ołtarza. Zawód miłosny sprawia, że Robbie zrywa z dotychczasowym zajęciem. Pociechę znajduje w przyjaźni z Julią. Pewnego dnia dziewczyna prosi, by pomógł jej w przygotowaniach do ślubu, gdyż jej chłopak w ogóle nie jest zainteresowany szczegółami ceremonii.

„Miss Agent” - TVN7, godzina 22:05

Kiedy terrorysta grozi zamachem podczas wyborów Miss Stanów Zjednoczonych, FBI wysyła tam swoją tajną agentkę, która ma wcielić się w jedną z uczestniczek konkursu. Gracie Hart (w tej roli Sandra Bullock), jedyna nadająca się do tego zadania funkcjonariuszka, musi przejść najpierw sporą przemianę, bo mimo atrakcyjnego wyglądu, zdecydowanie brak jej ogłady i kobiecej delikatności. Od dziecka zachowuje się jak chłopczyca, nie nosi wieczorowych sukni ani butów na obcasach. Do przedsięwzięcia zaangażowany więc zostaje stylista Victor Melling (wspaniały Michael Caine). Ma w ekspresowym tempie nauczyć Gracie poruszać się, mówić i wyglądać jak uczestniczka konkursu. Choć początki edukacji nie wróżą sukcesu, agentka przechodzi metamorfozę i odnajduje w sobie odrobinę kobiecej próżności. Dzięki silnej osobowości zyskuje sympatię publiczności. Nie zapomina przy tym o swojej roli - ma zdemaskować psychopatę, który jest bliżej, niżby mogło się wydawać...

Która z propozycji najbardziej przypadła wam do gustu?  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.