Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska
O TYM SIĘ MÓWI

Próba napadu na Viki Gabor: agresywni mężczyźni pobili jej tatę. Mamy komentarz mamy artystki

Co dokładnie się stało?

Rafał Kowalski 18 września 2020 08:59
Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska

Aż trudno uwierzyć w informacje, które w najnowszym komunikacie podała Polska Agencja Prasowa. Według zebranych przez nią informacji wczoraj około 22:30 na warszawskim Mokotowie doszło do próby okradzenia 13-letniej Viki Gabor oraz pobicia jej ojca Dariusza. Nastoletni napastnicy pod wpływem alkoholu zostali zatrzymani. Znamy więcej szczegółów.

Niebezpieczna sytuacja z udziałem Viki Gabor i jej rodziców

Laureatka Eurowizji Junior wybrała się wczoraj wieczorem do jednego ze sklepów przy ulicy Konstruktorskiej. Tata Wiktorii Gabor wszedł do środka, a nastolatka i jej mama Ewelina zostały przed budynkiem. W tym czasie dwóch nastolatków – 17-letni Kamil T. i o rok starszy Dominik P. – podeszło do wokalistki i używając wulgaryzmów rozkazało oddać pieniądze. Gwiazda i jej mama odsunęły się na bok, a w tym czasie tata 13-latki wyszedł ze sklepu.

Jak podaje PAP, 49-letni pan Dariusz zwrócił agresorom uwagę, ale to rozwścieczyło ich jeszcze bardziej. Według przekazu, który dotarł do mediów, nastolatkowie użyli wobec taty Wiktorii Gabor siły i powalili go na ziemię. Zajście zobaczył ochroniarz obiektu, który przegonił Kamila T. i Dominika P, a następnie wezwał policję.

Co działo się dalej? „Pobitemu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna przez ratowników medycznych. Nie wymagał on hospitalizacji. Funkcjonariusze ustalili też okoliczności zajścia oraz rysopisy podejrzanych”, powiedział PAP rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Dodał też, że sprawcy, którzy uciekli z miejsca zdarzenia szybko trafili do policyjnych cel. Jak wykazało późniejsze badanie, byli pod wpływem alkoholu. „Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego rodziny”, czytamy w depeszy PAP słowa podkomisariusza.

Komentarz mamy Viki Gabor do zajścia na warszawskim Mokotowie

Skontaktowaliśmy się z mamą Wiktorii Gabor, panią Eweliną, z prośbą o potwierdzenie informacji zebranych przez policję i PAP.  „Nie będę komentować i nic nie powiem w tej sprawie, ale proszę zadzwonić do managementu. Jesteśmy po ciężkim dniu na planie zdjęciowym. ”, usłyszał w słuchawce dziennikarz VIVY.pl. Niestety, agentka Viki nie odebrała od nas telefonu.

Mama wokalistki przesłała teraz Onetowi oświadczenie, w którym prosi wszystkich o uszanowanie prywatności rodziny oraz potwierdza, że zdarzenie faktycznie miało miejsce: „Kochani, fakt jest taki, że zdarzenie z 11.09.2020 naprawdę miało miejsce. Jest to dla nas bardzo smutne, ze w czasach, w których żyjemy, nie możemy czuć się bezpieczni. Na całe szczęście mój mąż (tata Viki) czuje się dobrze, choć odniósł kilka poważnych obrażeń – dziękujemy za troskę. Z tego miejsca przede wszystkim chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy udzielili nam tego dnia pomocy: ochroniarzowi, który zareagował na tę sytuację, policji za szybką interwencję i uchwycenie sprawców (Komenda Rejonowa Policji Warszawa ll, ul. Malczewskiego 3/5/7), dziękujemy medykom i przechodniom, którzy nie przeszli obojętnie i udzielili wsparcia w schwytaniu sprawców”, pisze w oświadczeniu Ewelina Gabor.

„Mamy nadzieję, że sprawcy poniosą odpowiednią karę i że to będzie dla nich nauczka na całe życie. Bardzo prosimy o uszanowanie prywatności naszej rodziny i zaprzestanie kontaktowania się celem uzyskania komentarza”, dodaje.

Za zarzucane czyny mężczyznom grozi 12 lat więzienia. 

Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska

Tata i mama Viki Gabor (po bokach zdjęcia)

Rodzice Viki Gabor, siostra
Fot. Screen z YouTube Voice of Poland

TAGI #Viki Gabor

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.