Lech Wałęsa
Fot. Lars Moeller/FORUM
O TYM JEST GŁOŚNO

Lech Wałęsa o stanie swojego zdrowia. „Tragedia. Stare wyniki powracają”

Prezydent zwierzył się w mediach społecznościowych

Redakcja VIVA! 29 września 2020 15:00
Lech Wałęsa
Fot. Lars Moeller/FORUM

Prezydent nie ukrywa, że musi zwracać szczególną uwagę na stan swojego zdrowia. Lech Wałęsa chętnie dzieli się aktualnościami ze swojego życia w mediach społecznościowych. Wyznał m.in., że od 20 lat zmaga się z cukrzycą. Ostatnie dni legendarny lider Solidarności spędził w szpitalu uzdrowiskowo-rehabilitacyjnym w Lądku-Zdroju, gdzie korzystał z usług wykwalifikowanego personelu oraz poddał się specjalnej diecie owocowo-warzywnej. Efekty zdrowego stylu życia zauważył niemalże natychmiast. Niestety, po powrocie do domu musiał zderzyć się z rzeczywistością. 

Prezydent Lech Wałęsa o stanie swojego zdrowia - dieta cud!

"Nie do wiary. Nie wiem, co mam robić. Po 20 latach brania insuliny już trzeci dzień zaprzestałem. Wyniki mam prawidłowe bez insuliny. Dieta ta na razie mi nie smakuje, ale powoli przyzwyczajam się. Zastanawiam się, czy na tym da się żyć na dłuższą metę. Byłoby wspaniale. Nie wierzyłem, a jednak. Dieta cud. Potwierdzam osobiście", pisał jeszcze kilka dni temu Lech Wałęsa. 

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla cały zeszły tydzień spędził w Lądku-Zdroju, gdzie korzystał z usług specjalistycznego ośrodka uzdrowiskowo-rehabilitacyjnego. Wrażeniami chętnie dzielił się na swoim facebookowym profilu, na który codziennie trafiały relacje z wyjazdu. Regularnie publikował zdjęcia z zabiegów, spacerów, ćwiczeń na basenie oraz innych aktywności. Skrupulatnie dokumentował też posiłki, które, jak sam przyznał, zdziałały cuda.

Prezydent na początku sceptycznie podchodził do drakońskiej diety narzuconej mu podczas pobytu, jednak szybko dostrzegł jej efekty. Wegetariańskie menu opierało się przede wszystkim na poddanych jak najmniejszej obróbce warzywach. Lechowi Wałęsie serwowane były sałatki, surówki, kiszonki, zakwasy czy zupy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dieta cud ? .Zobaczymy

Post udostępniony przez Lech Walesa (@presidentwalesa)

Prezydent Lech Wałęsa o stanie swojego zdrowa - tragedia!

Podczas siedmiodniowego pobytu w Lądku-Zdroju Lechowi Wałęsie udało się nie tylko poprawić wyniki badań. Z dumą poinformował, że efektem starań była również utrata prawie pięciu kilogramów. Niestety, wyjazd dobiegł końca, a po powrocie do domu prezydent zmuszony był zderzyć się z rzeczywistością. "Tragedia. Powrót do domu. Po pierwszej kolacji wyniki stare powracają. Powrót do leków", z żalem napisał na Facebooku. Na szczęście wspiera go rzesza wiernych fanów, którzy aktywnie udzielają się w komentarzach pod postami prezydenta. Nawet jeżeli nie wszystko idzie po jego myśli, Lech Wałęsa zawsze może liczyć na słowa otuchy. My również prosimy się nie poddawać i życzymy dużo zdrowia!  

Tragedia powrót do domu po pierwszej kolacji wyniki stare powracają.Powrót do leków.

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Sobota, 26 września 2020

Alhambra - dziękuję przemiłym właścicielom oraz personelowi za opiekę, uśmiech, rozmowę , profesjonalizm i nadzieję wagową , która stała się faktem , Lądek Zdrój warto tutaj być .

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Sobota, 26 września 2020

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.