Lech Wałęsa
Fot. Lars Moeller/FORUM
O NIM SIĘ MÓWI

Lech Wałęsa po 20 latach pokonał cukrzycę i odstawił insulinę. Mówi o cudzie

Czy to zasługa nowego stylu życia?

Redakcja VIVA! 23 września 2020 13:00
Lech Wałęsa
Fot. Lars Moeller/FORUM

Lech Wałęsa wyznał, że od 20 lat zmaga się z cukrzycą. Prezydent nie ukrywa, że musi zwracać szczególną uwagę na stan swojego zdrowia. W tym celu regularnie odwiedza uzdrowiska i sanatoria, gdzie poświęca się kuracji. Wyjazdy umożliwiają mu dostęp do usług wykwalifikowanego personelu oraz zdobycie wiedzy o tym, jak lepiej zadbać o swoje zdrowie. Aktualnie przebywa w szpitalu uzdrowiskowo-rehabilitacyjnym w Lądku-Zdroju i chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z placówki w mediach społecznościowych. Dzisiaj poinformował o tym, że po raz pierwszy od 20 lat przestał przyjmować insulinę. Wszystko wskazuje na to, że to zasługa nowego, zbalansowanego stylu życia narzuconego przez kadrę uzdrowiska. Dowiedz się, jak Lech Wałęsa dba o swoje zdrowie. 

Lech Wałęsa - jak prezydent dba o swoje zdrowie?

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla od kilku dni przebywa w Lądku-Zdroju, gdzie korzysta z usług specjalistycznego ośrodka uzdrowiskowo-rehabilitacyjnego. Lech Wałęsa chętnie dzieli się wrażeniami z wyjazdu na Facebooku. Codziennie publikuje zdjęcia z zabiegów, spacerów, ćwiczeń na basenie oraz innych aktywności. Skrupulatnie dokumentuje też posiłki, które placówka serwuje codziennie swoim gościom.

Prezydent przyznał, że na początku sceptycznie podchodził do drakońskiej diety narzuconej mu podczas pobytu, jednak zaczyna dostrzegać jej efekty. Wegetariańskie menu opiera się przede wszystkim na poddanych jak najmniejszej obróbce warzywach. Lechowi Wałęsie serwowane są sałatki, surówki, kiszonki, zakwasy czy zupy. Podczas pobytu w ośrodku prezydent poddaje się także wielu zabiegom zdrowotnym oraz aktywnościom, takim jak masaże czy spacery, a nad jego zdrowiem czuwa wykwalifikowany personel. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dieta cud ? .Zobaczymy

Post udostępniony przez Lech Walesa (@presidentwalesa)

Lech Wałęsa pokonał cukrzycę? Po raz pierwszy od 20 lat nie przyjmuje insuliny

Prezydent opublikował dzisiaj na Facebooku post, w którym zawarł przełomową informację. Lech Wałęsa otrzymał prawidłowe wyniki badań, pomimo że już od trzech dni nie przyjmuje insuliny. Z cukrzycą zmaga się od 20 lat i jak dotąd nigdy nie robił sobie przerw od zastrzyków. "Nie do wiary. Nie wiem co mam robić po 20 latach brania insuliny już trzeci dzień zaprzestałem. Wyniki mam prawidłowe bez insuliny", napisał prezydent. Wnioski nasuwają się same. Co mogło się do tego przyczynić, jak nie aktywny tryb życia, zabiegi, lecz przede wszystkim zdrowa, zbalansowana dieta? Sam Lech Wałęsa przyznaje, że to musi być zasługa nowych nawyków żywieniowych. Mówi, że to cud!  

Nie do wiary .Nie wiem co mam robić po 20 latach brania insuliny już trzeci dzień zaprzestałem. Wyniki mam prawidłowe...

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Wtorek, 22 września 2020

Do dzieła

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Środa, 23 września 2020

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.