Bronisław Komorowski ma koronawirusa
Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent Bronisław Komorowski jest zakażony koronawirusem. Teraz ma przestrogę dla rodaków

Wiadomo też, jak czuje się polityk

Rafał Kowalski 12 listopada 2020 13:27
Bronisław Komorowski ma koronawirusa
Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Ostatni tydzień przyniósł niemal 200 tysięcy nowych zbadanych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród osób, których dosięgła choroba znalazł się między innymi były prezydent Bronisław Komorowski. O swoim samopoczuciu i ewentualnej przyczynie zarażenia, polityk opowiedział Onetowi.

Bronisław Komorowski ma koronawirusa - szczegóły

Poseł Konfederacji Andrzej Dziambor, prezydent Andrzej Duda, były minister zdrowia Łukasz Szumowski – to tylko niektórzy z polityków, którzy pokonali już koronawirusa. Niedługo do tego grona dołączy Bronisław Komorowski, który właśnie przechodzi przez Covid-19.

Były prezydent Polski od dziewięciu miesięcy uważał na siebie przebywając stale w swoim domu położonym w Budzie Ruskiej na Podlasiu. Niestety, oddalenie od dużego miasta, gdzie ryzyko zarażenia się koronawirusem jest większe, nie wystarczyło. Choć w powiecie sejneńskim, gdzie znajduje się Buda Ruska, nie odnotowano dotąd żadnego zachorowania na Covid-19, polityk przechodzi od kilku dni przez wirusa. „To się zmieniło po imprezach rodzinnych”, wyznał Bronisław Komorowski w rozmowie z Onetem.

Dodał też, że nie wie dokładnie jak i od kogo się zaraził. Jego słowa mogą być jednak pewnym rodzajem przestrogi. „To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem”, dodał były prezydent. Dziennikarze dowiedzieli się także, że polityk ma stan podgorączkowy i kaszle. Na tę chwilę to jedyne objawy koronawirusa, jakie widzi u siebie mąż Anny Komorowskiej.

Mamy nadzieję, że tak pozostanie i 68-letni polityk wróci do zdrowia bez większych komplikacji. 

Bronisław Komorowski
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.