Oscarowe menu
Fot. EAST NEWS
OSCARY 2020

Inteligentna bielizna i prywatna swatka, czyli prezenty dla nominowanych do Oscara 2020

Zawartość paczek może Was zaskoczyć!

Ksenia Krasko 8 lutego 2020 18:55
Oscarowe menu
Fot. EAST NEWS

Już w poniedziałek 10 lutego (w nocy z niedzieli na poniedziałek) poznamy zwycięzców 92. ceremonii wręczenia Oscarów! Ze względu na powagę wydarzenia, interesuje nas właściwie wszystko, co związane jest z tak prestiżowymi nagrodami w świecie filmu. Jedną z tradycji Oscarowych są hojne prezenty dla nominowanych – co otrzymają w tym roku? Zawartość paczek może Was zaskoczyć!

Prezenty dla nominowanych Oscary 2020

Tak zwane goodie bags, czyli torby prezentowe dla aktorów i reżyserów, nie są przygotowywane przez organizatorów Oscarów, ale w ścisłej współpracy z nimi. Za prezenty dla gwiazd odpowiedzialne są różne marki, które w ten sposób chcą się wypromować. Wartość pierwszej paczki z upominkami szacowano na około 60 tysięcy dolarów. W 2020 roku koszt wzrósł do ponad 250 tysięcy dolarów.

Jakie niespodzianki otrzyma osoba nominowana do Oscara 2020? Jak informuje magazyn Forbes, są to cenne, ale również nietypowe i zabawne prezenty. A także zachęcające do podróży – tu warto wspomnieć o relaksującym pobycie w luksusowym hotelu, urządzonym w latarni morskiej w Hiszpanii (od 1300 do 1800 dolarów za noc), oraz 12-dniowy rejs jachtem Scenic Eclipse (około 79 tysięcy dolarów) w kierunku Antarktydy i Morza Śródziemnego.

Goodie bag dla laureatów Oscarów 2020 zawiera też kilka dość... dziwnych upominków. Mowa tu o certyfikacie na usługi luksusowej agencji małżeńskiej (roczne członkostwo w Drawing Down the Moon Matchmaking warte jest 20 tysięcy dolarów), albo o Peezy Midstream, czyli medycznym urządzeniu do samodzielnego badania moczu, który określi problemy ze zdrowiem.

Do tego papieros elektroniczny pokryty 24-karatowym złotem, spersonalizowany portret ze szkła autorstwa Johna Thomana, certyfikat na „jedyne w swoim rodzaju czekoladowe doświadczenie kulinarne z dodatkiem konopii” o wartości 10 tysięcy dolarów, oraz elegancki biustonosz, który... wykrywa rozmiar piersi za pomocą czujników.

Każdego roku firma marketingowa Distinctive Assets z Los Angeles angażuje się w przygotowywanie prezentów, promując kampanię Wszyscy wygrywają na Oscarach. Jak da się zauważyć, wybór upominków nie jest uzależniony od jakiegokolwiek planu – w paczkach znajdą się też ubrania, kosmetyki, vouchery do SPA i wiele innych rzeczy.

Jeśli chodzi o gwiazdy, niektóre z nich z chęcią korzystają z prezentów, inne przekazują coś swoim współpracownikom, a jeszcze inne – pozbywają się tego, co nie jest im potrzebne, najczęściej na aukcjach online. Szacunkowy koszt 24 zestawów (to dokładna liczba nominowanych do Oscara 2020) wynosi 5,2 miliona dolarów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Scenic (@scenic_au)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.