Boris Johnson
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Boris Johnson w szpitalu. Brytyjski rząd ukrywa prawdę o stanie jego zdrowia?

Polityk zmaga się z zakażeniem koronawirusem

Redakcja VIVA! 6 kwietnia 2020 11:15
Boris Johnson
Fot. Getty Images

Jak informują brytyjskie media, Boris Johnson, u którego kilkanaście dni temu wykryto zakażenie koronawirusem, przebywa w szpitalu. Premier Wielkiej Brytanii miał poczuć się gorzej, dlatego został skierowany na natychmiastowe badania. Rosyjska agencja RIA Novosti donosi, że polityk ma poważne trudności z oddychaniem, dlatego będzie podłączony do respiratora.

Boris Johnson w szpitalu zakażony koronawirusem

W ubiegłym tygodniu Boris Johnson przyznał, że utrzymują się u niego objawy choroby Covid-19 – duszący kaszel i wysoka temperatura – dlatego musi pozostać w izolacji. Przez cały czas pracował zdalnie ze swojej rezydencji przy Downing Street. Zakażenie wirusem wykryto również u jego narzeczonej Carrie Symonds, która spodziewa się dziecka.

Powołując się na źródła z otoczenia polityka, media twierdzą, że ze względu na pogarszający się stan zdrowia, szef brytyjskiego rządu będzie podłączony do respiratora. Biuro prasowe Johnsona potwierdza jego hospitalizację, ale zapewnia, że chodzi jedynie o środki ostrożności. Według ich informacji, polityk miał sam zgłosić się do szpitala i stamtąd nadzoruje pracę gabinetu.

Kilka dni wcześniej Boris Johnson wyraził wdzięczność Narodowej Służbie Zdrowia (National Health Service, NHS) i zachęcił społeczeństwo do dalszego przestrzegania zaleceń rządu, który nalega na samoizolacji i pozostawaniu w domu.

W Wielkiej Brytanii odnotowano blisko 50 tysięcy przypadków zakażenia, w tym pięć tysięcy śmiertelnych. 

Boris Johnson, Brexit
Fot. Xinhua News/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.