Agata Duda i Andrzej Duda świętują 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Fot. Piotr Molecki/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Apodyktyczna i trudna we współpracy”. Taka naprawdę jest Agata Duda?

Jeden z tygodników ujawnił jej prawdziwą twarz

Redakcja VIVA! 15 listopada 2018 16:15
Agata Duda i Andrzej Duda świętują 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Fot. Piotr Molecki/East News

Od trzech lata Agata Kornhauser-Duda trwa u boku męża i wspiera go w wypełnianiu obowiązków. Na początku spekulowano, że żona prezydenta nie była optymistycznie nastawiona do rewolucyjnych zmian w  jej życiu. Pierwsza dama musiała zrezygnować z pracy naukowej na rzecz pełnienia obowiązków reprezentacyjnych.  Wciąż wiemy o niej niewiele. Agata Duda postrzegana jest jako osoba wyważona, ciepła i serdecznej. Jednak  jak sugeruje tygodnik Newsweek nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

Jaka naprawdę jest Agata Kornhauser-Duda?

Przed kadencją Andrzeja Dudy była nauczycielką języka niemieckiego, prowadziła stabilne życie.  Teraz jej codzienność wygląda zupełnie inaczej. Agata Kornhauser-Duda towarzyszy mężowi podczas wyjazdów zagranicznych, angażuje się w działalność społeczną. Znajduje się w centrum najważniejszych państwowych i światowych wydarzeń. Wielu zarzuca jej, że nie zabiera głosu w momentach, kiedy wymaga tego sytuacja. Czy takie życie na świeczniku jej odpowiada? Jak czytamy na łamach Newsweeka, pierwsza dama przywykła do nowej roli. Jak naprawdę wygląda życie prywatne pary prezydenckiej?

Przede wszystkim współpracownicy ujawnili prawdę o zachowaniu Agaty Dudy. Okazuje się, że w Pałacu Prezydenckim główne skrzypce gra pierwsza dama! „W pałacu pierwsza dama ma opinię humorzastej. Z tego powodu miała odejść z jej biura zaufana współpracownica, wiceszefowa gabinetu pierwszej damy Dorota Skrzypek, wdowa po byłym szefie NBP Sławomirze Skrzypku. Agata jest apodyktyczna i trudna we współpracy. Jako nauczycielka jest przyzwyczajona, że nikt nie podważa jej zdania. Nikogo nie słucha. Skrzypkowa miała tego dość”, zdradza informator.

Jak donosi tygodnik, dużo bardziej prezydentura spodobała się Andrzejowi Dudzie. Podobno głowa państwa chętnie spędza czas wolny w willi Promnik w Rudzie Tarnowskiej niedaleko od Warszawy. Ma tam do dyspozycji jacuzzi, siłownię, saunę czy kort tenisowy.  Za to zimą wybiera najczęściej narty. „Zarabia mniej niż europoseł, ale wszystko ma podane pod nos. Jeden telefon i wszyscy w Juracie czekają. Obsługa zrobi zakupy, ugotuje najbardziej wymyślne potrawy. Andrzejek świat sobie pozwiedza. Może zaprosić do pałacu znajomych z Krakowa i elegancko ich ugościć”, zdradza jeden z polityków PiS. 

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Agata Duda, stylizacje Agaty Dudy
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/ East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.