POŻEGNANIE

Tak żona, córki oraz mieszkańcy Gdańska żegnają Pawła Adamowicza

Trumna z ciałem prezydenta została wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności

Konrad Szczęsny 17 stycznia 2019 18:51

To wciąż dla wielu osób ogromny szok. Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia po tym, jak w trakcie 27. finału WOŚP w Gdańsku zaatakował go nożownik Stefan W., zadając 3 ciosy, w tym dwa w okolice serca. Mimo niemal natychmiastowej pomocy i pięciogodzinnej operacji, życia prezydenta nie udało się uratować. Trumnę z jego ciałem wystawiono dzisiaj w Europejskim Centrum Solidarności. Polityka żegnała żona Magdalena Adamowicz, córki Antonina oraz Teresa, jak również współpracownicy i mieszkańcy miasta...

Pożegnanie Pawła Adamowicza: wystawienie trumny z ciałem prezydenta w Europejskim Centrum Kultury

Na zdjęciach widać nieprzebrany tłum, który zgromadził się w tym miejscu, by modlić się, wspominać oraz opłakiwać śmierć Pawła Adamowicza. W tym gronie nie zabrakło oczywiście najbliższych nieżyjącego prezydenta, żony Magdaleny oraz córek: 15-letniej Antoniny i 8-letniej Teresy.

Patrząc na te fotografie trudno nie uronić łzy. Trumna przykryta jest flagą Gdańska, wokół niej widać bukiety białych róż, zaś w tle wyświetlono na ekranie biało-czerwone barwy.

Uroczystości żałobne ku czci Pawła Adamowicza: pogrzeb prezydenta Gdańska

Jak podała wcześniej Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent miasta, mieszkańcy Gdańska będą mieli możliwość pożegnania się z Pawłem Adamowiczem oraz wpisania się do księgi kondolencyjnej w Europejskim Centrum Solidarności. Natomiast w piątek o godzinie 17.00 ruszy pochód żałobny, który przeprowadzi ciało prezydenta ulicami miasta do Bazyliki, w której wieczorem odbędzie się msza święta.

Z kolei nabożeństwo żałobne rozpocznie się w sobotę 19 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Tam również zostanie pochowany Paweł Adamowicz.

W galerii możesz zobaczyć zdjęcia z pożegnania prezydenta Gdańska w Europejskim Centrum Solidarności  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.