Księżna Diana
Fot. East News (2)
O TYM SIĘ MÓWI

Wzruszający gest synów księżnej Diany. Postanowili upamiętnić ją w wyjątkowy sposób

Olga Figaszewska 1 lutego 2017 07:45
Księżna Diana
Fot. East News (2)

W sierpniu 2017 roku mija dwudziesta rocznica śmierci „Królowej Ludzkich Serc”. William i Harry, ujawnili właśnie plany stworzenia pomnika upamiętniającego księżną Dianę.

 

Polecamy: Książęca para w wannie, William nago, Kate pokazuje ciążowy brzuszek. Intymne zdjęcia Windsorów?

 

Pomnik Księżnej

Docelowo, pomnik upamiętniający księżną Dianę, miałby pojawić się na terenie ogrodów Kensington Palace jeszcze w tym roku. Pomysłodawcami są książę William i książę Harry, którzy już zwołali komitet odpowiedzialny za rozpoczęcie zbiórki pieniędzy ze środków prywatnych, a także zlecenie wykonania projektu. 

 

„To już 20 lat odkąd zmarła nasza matka i to jest odpowiedni czas aby uznać jej pozytywny wpływ na Zjednoczone Królestwo oraz resztę świata, poprzez erygowanie stałego pomnika” - mówili książęta w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez zarządcę pałacu. „Nasza matka poruszyła wiele serc. Mamy nadzieję, że pomnik pomoże tym, którzy odwiedzą Pałac Kensington, zastanowić się nad jej życiem i spuścizną” - dodają.

 

W oświadczeniu nie podano konkretnego terminu odsłonięcia monumentu. Podobno ma on pojawić się  w pałacowych ogrodach przed końcem 2017 roku.

 

Polecamy też: Z dzienników księżnej Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”


„Królowa Ludzkich Serc”

 

Tragiczna śmierć Diany w sierpniu 1997 roku zaszokowała wszystkich. Zmarła w wieku 36 lat w wypadku samochodowym w Paryżu. Po rozwodzie z księciem Karolem próbowała na nowo ułożyć sobie życie. Zainteresowanie wokół jej osoby było zbyt duże i nie zaznała upragnionego spokoju. Miałaby dziś zaledwie 56 lat i mogła obserwować dorosłych już synów i cieszyć się wnukami...

 

Zobacz też: Królowe ludzkich serc. Księżna Kate i księżna Diana nawet podobnie się ubierają. Zobaczcie zdjęcia!​

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?