Katie Piper
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jej historia wstrząsnęła światem. Teraz o Katie Piper, modelce oblanej kwasem, powstanie film

Weronika Bruździak-Gębura 31 stycznia 2017 13:30
Katie Piper
Fot. Getty Images

Katie Piper ogłosiła, że w Hollywood powstanie film o jej życiu. 33-letnia Brytyjka wiele wycierpiała. W 2008 roku została oblana kwasem siarkowym na zlecenie byłego chłopaka. Przez kolejne lata walczyła o życie i zdrowie.

Zemsta byłego chłopaka

Gdy początkująca modelka Katie Piper pracowała przy zawodach MMA jako „dziewczyna z ringu” (pokazująca tabliczkę z kolejną rundą) poznała fana walk, Daniela Lyncha. Przystojny, miły. Zostali parą. Nic w jego zachowaniu nie wzbudzało jej niepokoju. Tym bardziej ,że wtedy Katie Piper nie wiedziała, że Lynch został kiedyś skazany za wylanie wrzącej wody na twarz innego mężczyzny. 

Gdy po kilku tygodniach znajomości wyjechali razem do Bayswater, Lynch zgwałcił ją i pobił w hotelowym pokoju. Groził, że potnie ją żyletką i powiesi. Gdy odwiózł ją do mieszkania, postanowiła natychmiast zerwać z nim kontakt. On jednak wydzwaniał, błagał, by mu wybaczyła. Jednak Katie Piper był nieugięta. W końcu namówił ją, by chociaż przeczytała maila, którego do niej napisał. Gdy poszła do kafejki internetowej nieopodal swojego mieszkania, została oblana kwasem siarkowym przez obcego sprawcę. Był nim Stefan Sylvester, który zrobił to na polecenie Daniela Lyncha. Obaj zostali aresztowani. Lynch został skazany na dwa dożywocia, Sylvester - na jedno.

Katie Piper z poranioną twarzą, szyją, klatką piersiową i rękami trafiła do szpitala. Przez kolejne trzy lata przeszła około 100 bolesnych operacji, w tym liczne przeszczepy skóry. Przez dwa lata po ataku musiała nosić specjalną maskę, by na nowo ukształtować rysy twarzy. W wyniku obrażeń jest ślepa na jedno oko.

Film o życiu Katie Piper

W wywiadzie dla „Daily Mail” Katie Price wyjawiła, że powstanie film na podstawie jej historii. Szczegóły na razie nie są znane. Nie wiadomo, która aktorka wcieli się w jej postać ani kto stanie za kamerą.

„W Hollywood powstanie film o moim życiu. Ja dobrze pamiętam ten dzień, który zmienił wszystko. Słyszałam kobietę, która cały czas krzyczała i chciałam, aby zamilkła. Wtedy zrozumiałam, że to ja krzyczę. Stałam na ulicy, a ludzie mnie mijali. Czułam, jak moja twarz odpada, paruje, pali się żywcem. Wcześniej dostałam wiadomość od byłego chłopaka, że ma dla mnie prezent, który zmieni moje życie. Gdy odzyskałam przytomność w szpitalu, napisałam do moich rodziców na kartce: Zabijcie mnie”, powiedziała dziennikarzom. W swojej autobiografii zdradziła, że o to samo prosiła lekarzy, błagając, by dali jej odpowiednią liczbę tabletek nasennych.

Jej życie się odmieniło

Po wielu cierpieniach zrozumiała, że chce pomóc innym ludziom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. W 2009 roku stacja Channel 4 nakręciła dokument o tym, co ją spotkało. „Katie: My beautiful face” stał się hitem. Film obejrzało prawie 3,5 miliona widzów. Jej autobiografia, „Beautiful”  (wydana w 2011 roku) stała się bestsellerem.

W końcu jej życie odmieniło się na dobre. W 2015 roku Katie Piper poślubiła swojego chłopaka, Richarda Suttona. Rok wcześniej zostali rodzicami córki, Belle Elizabeth. 

Dzisiaj Katie Piper regularnie pisze do magazynów i występuje w telewizji. Założyła Fundację Katie Piper i pomaga osobom, które cierpią z powodu poparzeń.

Polecamy też: Hejterzy nazwali ją „najbrzydszą kobietą świata”. Ona na przekór chorobie walczy z przemocą. Wzruszająca historia Lizzie

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.