Księżna Meghan, Doria Ragland, mama księżnej Meghan, mama Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielu lekarzy, liczny personel, ale dla Meghan najważniejsza jest obecność jednej osoby...

Kto będzie towarzyszył księżnej przy porodzie?

Weronika Kostyra 3 kwietnia 2019 12:54
Księżna Meghan, Doria Ragland, mama księżnej Meghan, mama Meghan Markle
Fot. East News

Księżna Meghan lada dzień po raz pierwszy zostanie mamą. Żona księcia Harry’ego jest już w zaawansowanej ciąży i cały świat czeka na szczęśliwe rozwiązanie. Przygotowania do porodu rozpoczęły się już wiele tygodni temu. Meghan wybrała szpital, w którym chce urodzić. Będzie czuwał sztab specjalistów. W każdej chwili będzie mogła liczyć na fachową opiekę! Mowa oczywiście o czterech chirurgach, czterech pediatrach, techniku laboratoryjnym, trzech położnych, trzech anestezjologach, dwóch ginekologach-położnikach oraz specjalistów od neonatologii. Dla księżnej najważniejsza jest jednak obecność jednej osoby – własnej mamy.

Poród księżnej Meghan: kto będzie jej towarzyszył?

Pierwsze dziecko Meghan i Harry’ego urodzi się już wkrótce. Wszystko szczegóły dotyczące porodu od dawna są już zaplanowane. Początkowo księżna marzyła o domowym porodzie, zrezygnowała jednak z tego pomysłu ze względu na zasady panujące w rodzinie królewskiej. Wciąż zależy jej, żeby ważny moment przyjścia dziecka na świat był jak najbardziej intymnym wydarzeniem. Mimo że będzie jej towarzyszyło wielu lekarzy, którzy podpisali klauzulę prywatności, Meghan chce, by na sali porodowej była też przy niej mama, Doria Ragland.

Meghan i jej mama mają bardzo bliską więź. Po rozwodzie rodziców, miały tylko siebie. Doria Ragland jest terapeutką i instruktorką jogi. To po niej Meghan odziedziczyła zamiłowanie to zdrowego stylu życia i medycyny naturalnej. Już wcześniej pojawiły się doniesienia, że księżna przygotowując się do porodu, korzysta z akupunktury, a także pomocy duli, która pomaga złagodzić dolegliwości fizyczne, na przykład za pomocą masażu lub jogi. Instruowała też Harry’ego jak ma zajmować się ciężarną żoną. Tego samego uczy się mama Meghan. Już od dawna mówi się, że po przeprowadzce do nowego domu, zamieszka ona ze świeżo upieczonymi rodzicami, żeby pomóc im w opiece nad pierwszym wnukiem. 

księżna Meghan z mamą, Meghan Markle, Doria Ragland
Fot. Getty Images

Księżna Meghan, Doria Ragland, mama księżnej Meghan, mama Meghan Markle
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.