Anna Lewandowska, Anna Lewandowska w ciąży, ciąża Anny Lewandowskiej
Fot. Instagram @annalewandowskahpba
O TYM SIĘ MÓWI

Na Annę Lewandowską po raz kolejny spadła fala krytyki. Co zarzucają jej Internauci?

Konrad Szczęsny 21 marca 2017 19:45
Anna Lewandowska, Anna Lewandowska w ciąży, ciąża Anny Lewandowskiej
Fot. Instagram @annalewandowskahpba

Ciąża Anny Lewandowskiej, od momentu ogłoszenia jej w mediach, wywołuje duże kontrowersje. Każde zdjęcie trenerki i dietetyczki jest szeroko komentowane, internauci zarzucają jej, że choć zapowiadała, iż ma zamiar przeżyć ten szczególny czas z dala od błysku fleszy i medialnego zgiełku, i tak zbyt nachalnie eksponuje temat w mediach społecznościowych. Tym razem udzieliła kobietom w ciąży kilku rad na swoim blogu i... ponownie internauci ostro ją skrytykowali. Czy słusznie?

Polecamy też: Anna Lewandowska znów wywołała kontrowersje wśród fanek. Ale tym razem ostro zainterweniował Robert...

Porady dla kobiet w ciąży Anny Lewandowskiej

Na blogu healthyplanbyann Anna Lewandowska zamieściła porady dla kobiet w ciąży. Co napisała?

„O ile zalecenia lekarskie nie są inne, nie doradzam żadnej kobiecie ciężarnej leżenia plackiem i czekania na poród. Wiem, że mnie albo rozniosłaby energia, albo padłabym z nudów [🙂]. Umiarkowany ruch, odpowiednie ćwiczenia, spacery i spokojny trening na pewno znacznie poprawią Twoje samopoczucie. Polecam treningi skierowane dla przyszłych mam, które nie tylko pozwolą zadbać o zdrowie Twoje i malucha, ale także przygotują ciało do porodu i ułatwią rekonwalescencję po porodzie. Ćwiczenia te nie są intensywne i obciążające i jeśli tylko lekarz, który prowadzi ciążę uzna, że Ty też możesz odpoczywać aktywnie, to nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć!”

Ponadto doradza również przyszłym mamom, żeby poświęciły ten czas zaspokajaniu potrzeb i odpoczynkowi.

„Potraktuj siebie wyjątkowo i pamiętaj, że robisz to dla co najmniej dwóch osób: siebie i dziecka. Wychodź na spacery, do kina, na jogę… i omijaj szerokim łukiem źródła stresu. Zamiast niego włącz ulubione „kawałki” i potańcz przed lustrem lub wybierz relaksującą muzykę i zapomnij o tym, co za oknem i co cię stresuje, jeśli potrzebujesz wyłącz na te chwile telefon  [🙂]. To jest Twój czas! Potem już będzie należał do innej ważnej osoby”

Polecamy też: Rzymskie wakacje Anny i Roberta Lewandowskich. Zachwycające zdjęcia pary

Internauci krytykują Annę Lewandowską

Jednak porady Anny Lewandowskiej nie przypadły do gustu internautom. Zarzucają oni żonie piłkarza, że są one trudne do zrealizowania dla osoby, która nie zarabia tyle, ile kapitan reprezentacji Polski i jego małżonka oraz że trenerka ma zbyt małe doświadczenie w tej tematyce, dlatego jej porady nie wydają się wiarygodne.

„Z całym szacunkiem do Ciebie Aniu, ale sądzę że przesadzasz z tym całym programem ćwiczeń dla kobiet w ciąży... nie dlatego że takich nie ma, ale masz za mało doświadczenia w tej kwestii... chyba, że masz sztab innych trenerów i doradców, którzy po prostu się tym zajmują od x lat i są zatrudnieni przez Ciebie, żeby taki program stworzyć po to, żebyś Ty mogła go sprzedać pod Twoim nazwiskiem...”, napisała jedna z nich pod zdjęciem na Instagramie.

„Droga pani Aniu ja rozumiem, że ma Pani możliwości finansowe na realizację planu relaksacyjnego w ciąży, niestety nie wszystkie polki mają takie szczęście i możliwości w spokoju i relaksie przygotować się do najpiękniejsze dnia jakim jest powitanie naszego maleństwa na tym świecie”, twierdzi inna.
Kolejna dodała:
„Bardzo dobre rady z tym że…. co z kobietami, które nie mogą pozwolić sobie na zaprzestanie pracy, dzieci do przedszkola i żłobka musi ktoś odprowadzić, zająć się nimi później, kiedy mąż pracuje do wieczora. Dom sam też się nie posprząta, obiad nie ugotuje,a nie każdego stać na pomoc domową. Cieszy mnie Pani promocja zdrowego trybu życia w ciąży, jednak warto pamiętać też jakie są realia (Głownie finansowe)… w szczególności w zwyczajnych polskich rodzinach. Przy pierwszej ciąży oczywiście odpoczynek jest łatwiejszy, gdy nie ma innych dzieci i nawału obowiązków domowych. Tak więc, odpoczynek jest wskazany ale myślę ze większość obecnych już mam potwierdzi, że nie jest to wcale taka prosta sprawa  [🙂]  Kobieta niestety, musi po prostu być silna i się nie poddawać i życie weryfikuje z czasem pewne utopijne rady . Pozdrawiam gorąco i życzę dużo zdrowia i energii !  [🙂] ”

Polecamy też: Oto przepis na dietetyczne pączki od Anny Lewandowskiej. Internauci nie są nim zachwyceni. Dlaczego?

Czy hejt na Annę Lewandowską jest słuszny?

Wydaje się, że w obecnej sytuacji czegokolwiek Anna Lewandowska by nie zrobiła, zawsze wywoła to falę hejtu, krytykę i medialną nagonkę. Bez względu na to, czy napisze o formach aktywności fizycznej, które nie wymagają żadnych nakładów finansowych (spacery), czy o konsultowaniu wszelkich decyzji z lekarzem prowadzącym, czy wreszcie zaleci odpoczynek (ale nie taki, który związany jest z, jak sama to ujęła, „leżeniem plackiem”!). Jak słusznie zauważyła jedna z fanek trenerki i dietetyczki:

„To szokujące, że cokolwiek Pani napisze jest z każdej strony atakowane, bo „Pani ma tyle hajsu inni nie mają tak łatwo”, tak jakby te pieniądze spadły Państwu z nieba.. niewiele osób wie ile wyrzeczeń i trudności jest związanych z karierą sportową. W każdym bądź razie, ma Pani 100% racji. Ja dostałam zakaz na ćwiczenia w czasie ciąży, dlategoteż ciążę oraz połóg wspominam źle…zamiast cieszyć się tym stanem nie mogłam doczekać się końca. Życzę spokojnego maluszka, bo z tym snem może być różnie”.

I trudno się z nią nie zgodzić! Widocznie Anna Lewandowska karana jest za to, że jej status materialny odbiega od statusu przeciętnego Polaka. A to związane jest już ze zwykłą ludzką zazdrością i zawiścią i nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką.

Polecamy też: Tak zirytowana Anna Lewandowska jeszcze nie była! Co się stało?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.