Michał Woś, minister środowiska, koronawirus
Fot. Jan Bielecki/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Polski minister środowiska zakażony koronawirusem!

Rząd pracuje w trybie zdalnym

Sabina Zięba 17 marca 2020 10:30
Michał Woś, minister środowiska, koronawirus
Fot. Jan Bielecki/East News

We wtorkowy poranek 17 marca prezydent Polski zwołał specjalną konferencję. Andrzej Duda oficjalnie poinformował o zakażeniu przez koronawirusa jednego z polskich ministrów i ogłosił zmiany w trybie pracy polskiego rządu. Jak będzie funkcjonował?

Michał Woś zakażony koronawirusem

Epidemia koronawirusa dosięgnęła polski rząd. Ministrem, u którego wykryto chińską chorobę jest Michał Woś. 29-letni polityk poddał się testowi po tym, jak w niedzielę zakażenie COVID-19 potwierdzono u pracownika Lasów Państwowym, z którym miał uprzednio kontakt. Szef resortu środowiska napisał na Twitterze: „Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi”. Równocześnie rzecznik rządu, Piotr Müller, poinformował: „Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom”.

17 marca Andrzej Duda zwołał specjalną konferencję. Choć osobiście nie miał kontaktu z Wosiem od dnia wręczenia mu nominacji, czyli 5 marca, nie wiadomo, jak rzecz ma się z innymi politykami. Z tego powodu wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu zostali poddani testom na obecność koronawirusa. Wyniki będą znane w dniu dzisiejszym.

Jak podkreślił w Jedynce Polskiego Radia szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, obecna sytuacja nie wpływa na działania rządu: „Pracujemy zdalnie. Teraz bardzo wielu Polaków pracuje zdalnie. Uchwały i decyzje Rada Ministrów może podejmować zgodnie z regulaminem pracy rządu w trybie obiegowym”. Wiadomo jednak, że na wtorek zaplanowana była Rada Gabinetowa, lecz prezydent po konsultacji z ministrem zdrowia podjął decyzję o przełożeniu spotkania.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!