Michał Woś, minister środowiska, koronawirus
Fot. Jan Bielecki/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Polski minister środowiska zakażony koronawirusem!

Rząd pracuje w trybie zdalnym

Sabina Zięba 17 marca 2020 10:30
Michał Woś, minister środowiska, koronawirus
Fot. Jan Bielecki/East News

We wtorkowy poranek 17 marca prezydent Polski zwołał specjalną konferencję. Andrzej Duda oficjalnie poinformował o zakażeniu przez koronawirusa jednego z polskich ministrów i ogłosił zmiany w trybie pracy polskiego rządu. Jak będzie funkcjonował?

Michał Woś zakażony koronawirusem

Epidemia koronawirusa dosięgnęła polski rząd. Ministrem, u którego wykryto chińską chorobę jest Michał Woś. 29-letni polityk poddał się testowi po tym, jak w niedzielę zakażenie COVID-19 potwierdzono u pracownika Lasów Państwowym, z którym miał uprzednio kontakt. Szef resortu środowiska napisał na Twitterze: „Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi”. Równocześnie rzecznik rządu, Piotr Müller, poinformował: „Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom”.

17 marca Andrzej Duda zwołał specjalną konferencję. Choć osobiście nie miał kontaktu z Wosiem od dnia wręczenia mu nominacji, czyli 5 marca, nie wiadomo, jak rzecz ma się z innymi politykami. Z tego powodu wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu zostali poddani testom na obecność koronawirusa. Wyniki będą znane w dniu dzisiejszym.

Jak podkreślił w Jedynce Polskiego Radia szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, obecna sytuacja nie wpływa na działania rządu: „Pracujemy zdalnie. Teraz bardzo wielu Polaków pracuje zdalnie. Uchwały i decyzje Rada Ministrów może podejmować zgodnie z regulaminem pracy rządu w trybie obiegowym”. Wiadomo jednak, że na wtorek zaplanowana była Rada Gabinetowa, lecz prezydent po konsultacji z ministrem zdrowia podjął decyzję o przełożeniu spotkania.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.