Alicja, Polka oskarżona o blackfishing
Fot. Instagram @alicja_ab
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Polkę zalała fala hejtu za upodobnianie się do czarnoskórej kobiety!

Czym jest „blackfishing”?

Weronika Kostyra 12 grudnia 2018 07:53
Alicja, Polka oskarżona o blackfishing
Fot. Instagram @alicja_ab

Polka mieszkająca w Wielkiej Brytanii została oskarżona przez internautów o blackfishing, czyli udawanie i stylizowanie się na osobę czarnoskórą i czerpaniu  z tego korzyści. Do tej pory chętnie publikowała swoje zdjęcia, jednak zalała ją fala hejtu. Co zarzucają jej komentatorzy?

Czym jest blackfishing?

Blackfishing to upodabnianie się do osób czarnoskórych za pomocą makijażu, fryzury, stylu ubierania, a także obróbki zdjęć i… operacji plastycznych. Nowy wygląd ma zapewnić popularność i przyciągnąć do nich licznych obserwujących, a także reklamodawców. Przeciwnicy tego zjawiska przekonują, że jest to oszustwo, a nawet ignorancja.

Polka, Aga Brzostowska tłumaczy, że nigdy nie wyglądała jak typowa Słowianka, a jej figura to wynik treningów na siłowni.  „Jestem dumna z tego, że jestem Polką, ale nie wiem dlaczego tak wyglądam. Nic na to nie poradzę, że mam duże usta i inne cechy niż stereotypowa Polka”, powiedziała w radiu BBC. Nie rozumie okrutnych komentarzy pod swoim adresem. Wiele z nich to groźby. Hejterzy sugerowali jej między innymi, że powinna się zabić.

Gwiazdą znaną ze upodobniania się do czarnoskórej kobiety jest Kim Kardashian. Celebrytka do perfekcji opanowała odpowiedni makijaż. Nie są też tajemnicą jej liczne operacje plastyczne, dzięki którym osiągnęła pełne kształty.

Co sądzisz o tym zjawisku? 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

No caption. #prettylittlething #missguidedbabes

Post udostępniony przez @ alicja_ab

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Issa look

Post udostępniony przez @ alicja_ab

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?