Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl
O TYM JEST GŁOŚNO

Córka Tomasza Lisa otrzymała groźby śmierci: „Źle się bawicie, łajdacy. Nikogo nie wystraszycie”

Pola Lis jest kolejną ofiarą trwających ataków spoofingowych

Rafał Kowalski 1 lutego 2022 10:56
Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl

Od kilkunastu dni trwa seria ataków spoofingowych polegających na podszywaniu się cyberprzestępców pod inne osoby i instytucje w celu zastraszenia kogoś. Nieprzyjemny telefon z fałszywymi informacjami o śmierci syna dostał niedawno profesor Marcin Matczak. Z kolei chwilę wcześniej córce Romana Giertycha grożono - jeśli ona i jej bliscy powiedzą coś jeszcze na temat systemu podsłuchów Pegasus. Teraz połączenie z niepokojącą wiadomością otrzymała Pola Lis.

Córka Tomasza Lisa była zastraszana

Kilkanaście godzin temu na Twitterze redaktora naczelnego czasopisma Newsweek pojawił się szokujący wpis. Tomasz Lis poinformował, że Pola Lis była w niekomfortowej i niecodziennej sytuacji. „Do mojej starszej córki przed chwilą ktoś zadzwonił grożąc, ze wkrótce zostanie zamordowana (całość okraszona bluzgami). Źle się bawicie, łajdacy. Nikogo nie wystraszycie ani nie zastraszycie. Budzicie wyłącznie bezbrzeżne obrzydzenie”, czytamy w sieci.

Sama Pola Lis dodała na ten temat tylko dwa słowa: „Jesteście obrzydliwi”, dopisała na swoim koncie na Twitterze. W ramach wsparcia jej znany tata opublikował jeszcze wspólne zdjęcie z córką i okrasił je napisem „Nigdy nie będziesz szła sama”.

Pola Lis, Tomasz Lis
Fot. TRICOLORS/East News

Pola Lis to kolejna ofiara ataków, w których anonimowi sprawcy podszywają się pod właścicieli wybranych numerów telefonów. Następnie dzwonią do nich i zmienionych głosem grożą śmiercią lub informują o zgonie bliskiej osoby. Policja bada całą sprawę, ale szanse na złapanie cyberprzestępców są małe, dopóki nie popełnią oni znaczącego błędu w swoich działaniach. Przyjęty przez nich do tej pory system w dużym procencie gwarantuje im anonimowość.

Zobacz też: Kinga Rusin i Pola Lis wyglądają jak dwie krople wody!

Kim jest Pola Lis?

Pola Lis jest jedną z dwóch córek dziennikarza Tomasza Lisa i prezenterki Kingi Rusin. Ma 26 lat i pracuje w Przeglądzie Sportowym.

Jako nastolatka mieszkała w USA, gdzie kończyła szkołę średnią i podjęła studia. Jej największym zainteresowaniem jest sport. Niejednokrotnie widziano Polę Lis na trybunach podczas meczów, a w 2016 roku zaczęła próbować swoich sił jako felietonistka. Niedawno obroniła pracę magisterską o amerykańskiej polityce zagranicznej, czym jej sławny tata pochwalił się w mediach społecznościowych...

Mamy nadzieję, że on i córka nie będą już bohaterami tak strasznych wydarzeń, jak to z wczoraj. 

Zobacz także: Tomasz Lis po dwóch udarach przebiegł maraton. „Prawdziwy maraton to były ostatnie 22 miesiące”

Pola Lis, Tomasz Lis
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.