WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 26. finał WOŚP
Fot. Sylwia Olszewska/East News
O TYM SIĘ MÓWI

WOŚP oficjalnie z szansą na Pokojową Nagrodę Nobla!

„Ta nominacja to uhonorowanie 25-letniego zaangażowania w ideę WOŚP milionów ludzi”

Konrad Szczęsny 1 lutego 2017 16:24
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 26. finał WOŚP
Fot. Sylwia Olszewska/East News

O tym mówiło się już od jakiegoś czasu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla dzięki prof. Adamowi Grzegorczykowi z Wyższej Szkoły Promocji. Oficjalnie informację tę potwierdziła fundacja Jurka Owsiaka.

Nominacja WOŚP do Pokojowej Nagrody Nobla

Po raz pierwszy informacja ta pojawiła się na portalu Interia.pl 31 stycznia. Twierdzono, powołując się na anonimowe źródło w Norweskim Instytucie Noblowskim, że WOŚP zyskał aprobatę organizacji i został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Dziś oficjalnie plotki zostały potwierdzone.

Fundacja Jurka Owsiaka o nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla

„Ale kosmos! Wielka Orkiestra została oficjalnie zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla! Zgłoszenia Orkiestry podjął się prof. Adam Grzegorczyk, rektor warszawskiej Wyższej Szkoły Promocji. To dla nas przeogromny zaszczyt i wielka duma! Jesteśmy też bardzo wdzięczni! Ta nominacja, w naszym odczuciu, to uhonorowanie 25-letniego zaangażowania w ideę WOŚP milionów ludzi – organizatorów, sztabów, wolontariuszy i darczyńców. Wielokrotnie z radością mówiliśmy o tym w czasie minionego Finału – gra z nami już kilka pokoleń, w to co robimy angażuje się większość Polaków, odnosimy wielkie sukcesy w medycynie i przede wszystkim – jednoczymy naszych rodaków już od ćwierćwiecza”, napisano na oficjalnej stronie wosp.org.pl

Fundacja Jurka Owsiaka zaznacza jednak, że stara się nie myśleć, na ile realne jest przyznanie organizacji  jednego z najważniejszych na świecie wyróżnień. „Kandydatur będzie wiele, a każda dotyczy osób i organizacji mających wielkie zasługi w skali całego świata. Już samo znalezienie się w tym gronie to niesamowita nobilitacja, o jakiej nie nigdy marzyliśmy. Więc po prostu, pewnie razem z Wami, trzymamy kciuki!", podkreśla WOŚP.

Warto przypomnieć, ze w 2013 roku Jurek Owsiak został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem: Medalem Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Otrzymał je za wieloletnią działalność społeczną i charytatywną oraz aktywną pomoc w rozwoju polskiej medycyny.  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?