POŻEGNANIE

Rodzina, artyści i tłumy fanów pożegnały Zofię Czerwińską... 

Aktorka spoczęła na Cmentarzu Północnym w Warszawie

Gabriela Czernecka 20 marca 2019 13:24

Trwa ostatnie pożegnanie Zofii Czerwińskiej. Aktorka została pochowana na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Prochy gwiazdy spoczną w różowej urnie w rodzinnym grobie. Na pogrzebie Zofii Czerwińskiej zaśpiewał m.in. Jacek Stachurski, który spełnił ostatnią wolę aktorki, która zażyczyła sobie, by wykonano utwór My Way Franka Sinatry. W pożegnaniu artystki wzięli udział najbliżsi i przyjaciele.

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku w Warszawie na kilka dni przed swoimi 86. urodzinami.  Gwiazda takich seriali jak Alternatywy 4 czy Czterdziestolatek nie przeżyła operacji kręgosłupa. O jej śmierci poinformował jako pierwszy wieloletni przyjaciel pani Zofii, Mariusz Szczygieł.

 „Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze Czarownic z Eastwick”, rozpoczął wpis, w którym pożegnał Zofię Czerwińską. „Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana 'My way'... A urna, pamiętaj Mariuszek, ma być różowa, bo do twarzy mi w różowym. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019”, zakończył poruszony.

W komunikacie o śmierci Zofii Czerwińskiej Mariusz Szczygieł zawarł informację o życzeniu, które za życia wypowiedziała aktorka. Mowa o różowej urnie, w której miałyby zostać złożone jej prochy. Zmarła 85-latka uważała, że do twarzy jej w tym kolorze. Stąd wybór, by i ostatniej drodze towarzyszyła jej ta intensywna i wesoła barwa. Mimo trudów ze znalezieniem takiej urny, Mariuszowi Szczygłowi udało się spełnić ostatnie życzenie gwiazdy. Różowa urna została sprowadzona z Niemiec.

Uroczystości pogrzebowe Zofii Czerwińskiej rozpoczęły się o godzinie 13.00 w kościele Środowisk Twórczych na placu Teatralnym w Warszawie. Ceremonia pochówku planowana jest na godzinę 14.30. W czasie mszy żałobnej wystąpił z utworami liturgicznymi światowej sławy śpiewak, baryton Marcin Bronikowski. 

W ostatnim pożegnaniu Zofii Czerwińskiej udział wzięli m.in.: Mariusz Szczygieł, Radosław Piwowarski, Joanna Kurowska, Maja Komorowska czy Teresa Lipowska.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.