Paweł Królikowski
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Znamy datę i miejsce ostatniego pożegnania

Aktor zostanie pochowany w honorowym miejscu

Redakcja VIVA! 2 marca 2020 15:44
Paweł Królikowski
Fot. AKPA

Pustka w naszych sercach po jego odejściu nie maleje… Znamy miejsce i datę pogrzebu Pawła Królikowskiego. Aktor zmarł 27 lutego nad ranem w jednym z warszawskich szpitali po tym, jak przez długi czas walczył z chorobą neurologiczną. Artysta przebywał w klinice od końca 2019 roku. Miał przejść operację ratującą zdrowie i życie, ale przez infekcję, która wdarła się do organizmu, jego stan znacznie się pogorszył… Niedługo czeka nas ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. 

Data i miejsce pogrzebu Pawła Królikowskiego – szczegóły

Jak dowiedziały się portale Onet oraz Pudelek, 58-letni aktor zostanie pochowany w najbliższy czwartek tj. 5 marca 2020r. na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 13:00. Wcześniej, jak podaje Łask.NaszeMiasto, w Kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie odbędzie się msza żałobna. Została ona zaplanowana na godzinę 11:00. 

Bliscy żegnają Pawła Królikowskiego. Ostatnie chwile aktora

Po śmierci aktora w sieci pojawiły się wpisy bliskich Pawła Królikowskiego, w których pożegnali się oni ze swoim tatą, mężem, przyjacielem… Wśród wzruszających słów znalazły się te zamieszczone przez Antka Królikowskiego. „Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach❤️ Do zobaczenia Tato”, napisał syn zmarłego aktora.

Piękne pożegnanie zamieściła też na swoim Instagramie żona Pawła Królikowskiego. „Pawku, najlepsza podroży mojego życia. W kontakcie”, napisała Małgorzata Ostrowska-Królikowska i dołączyła zdjęcie, na którym ona i mąż byli w pełni szczęścia…

W miniony weekend ujawniono też informacje, że przy ulubieńcu widzów do końca czuwali rodzice. Wiadomo też, jak wyglądały ostatnie tygodnie Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski - choroba

Problemy zdrowotne jurora „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaczęły się w 2015 roku. Wówczas to po ingerencji żony trafił do szpitala. Miał silne zawroty głowy, wymioty i problemy z widzeniem. Diagnoza zabrzmiała bardzo groźnie: pęknięty tętniak mózgu. Aktor od razu trafił na stół operacyjny.

Niestety, cztery lata później problemy ponownie dały o sobie znać i dlatego Paweł Królikowski nie uczestniczył w nagraniach finałowego odcinka 11. edycji show Polsatu. We wrześniu wyjawił na wizji, że po raz kolejny musiał stoczyć heroiczną walkę o życie. Natomiast w ostatnim wywiadzie, udzielonym jesienią 2019 roku zwierzył się, że choroba, z którą się zmaga, w każdej chwili może dać o sobie znać.

Kolejny cios spadł na jego najbliższych tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Aktor ponownie trafił do szpitala. Tam przeszedł dwie operacje i wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. W lutym został wybudzony.

„Okazało się, że nie był w stanie sam oddychać. Przy życiu podtrzymywał go specjalistyczny sprzęt”, tłumaczył bliski przyjaciel Pawła Królikowskiego w rozmowie z dziennikarzami „Super Expressu”.

Przy jego łóżku do końca czuwała rodzina.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pawku, najlepsza podroży mojego życia 🕯w kontakcie❤️

Post udostępniony przez Małgorzatakrólikowska (@malgorzata_ok)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.