Kora, Olga Jackowska, Viva! styczeń 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ostatniej chwili

Wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Kory!

O szczegółach poinformował mąż piosenkarki

Monika Katarzyna Krupska 31 lipca 2018 16:37
Kora, Olga Jackowska, Viva! styczeń 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

W sobotę nad ranem do mediów dotarła bardzo smutna informacja… W wieku 67 lat zmarła wybitna artystka Kora. O śmierci wokalistki poinformował jej mąż, Kamil Sipowicz. Dziś rodzina podała datę i miejsce pogrzebu. 

Kiedy odbędzie się pogrzeb Kory?

„Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 (środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie”, napisał Kamil Sipowicz. 

Przy okazji bliscy piosenkarki wykorzystali okazję, by napisać jak, mimo różnego przekazu mediów, wyglądały ostatnie tygodnie życia artystki. „Kora przez ostatni miesiąc była w otoczeniu rodziny,przyjaciół oraz wspaniałej opiekunki Magdy Klorek w naszym domu w Bliżowie. Miesiąc temu wzięła ostatnią chemię w Szpitalu Jana Pawła 2 W w Zamościu. Dziękujemy pani ordynator Teresie Sosnowskiej i wspaniałej ekipie medycznej ze szpitala. Serdecznie dziękujemy też zamoyskiemu hospicjum domowemu i odziałowi paliatywnemu w Zamościu. Dziękuję również Ani Pakule ze wsi Szewnia Dolna za pomoc.
Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia", czytamy na Facebooku.

Wokalistka zmarła po pięciu latach walki z nowotworem w swoim domu na Roztoczu. W 2013 roku lekarze zdiagnozowali u Olgi złośliwego raka. Artystka nie ukrywała choroby, głośno walczyła też o nierefundowany lek. W ostatnim czasie wydawało się, że stan zdrowia gwiazdy polepszył się. Niestety, na początku tego roku koszmar powrócił. Podjęto natychmiastowe działania, ale stan zdrowia Kory był bardzo poważny.

„Kora przeszła kolejną skomplikowaną operację. Tym razem na otwartym mózgu. I mimo że była po niej wycieńczona, nadal nie zamierzała się poddać. Niestety ponad tydzień temu jej stan znów sie pogorszył. Kora nieprzytomna trafiła do szpitala w Bliżowie. Stamtąd przewieziono ją do większego szpitala w Zamościu. Niestety lekarze nie potrafili jej już pomóc. „Chemia by ją zabiła”, powiedziała w rozmowie z Faktem osoba z otoczenia Kory.  

Kora, Olga Jackowska, Viva! styczeń 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kora, Olga JackowskaVIVA! nr. 24, 2012
Fot. Zuza Krajewska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.