Jolanta Szczypińska, data i miejsce pogrzebu
Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER
POŻEGNANIE

Znamy datę i miejsce pogrzebu Jolanty Szczypińskiej!

Posłanka PiS zostanie pochowana na Pomorzu

Rafał Kowalski 10 grudnia 2018 16:11
Jolanta Szczypińska, data i miejsce pogrzebu
Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Dwa dni temu zmarła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Jolanta Szczypińska. Polityk miała 61 lat i odeszła wskutek powikłań, które wystąpiły po niedawno przebytym zabiegu. Szczypińska od lat cierpiała także na raka. Dziś podjęto decyzję o terminie jej pochówku.

Kiedy pogrzeb Jolanty Szczypińskiej?

W trakcie nadzwyczajnego zebrania słupskich członków Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję, że ostatnia droga posłanki będzie miała miejsce równo za tydzień. „Pogrzeb odbędzie się 17 grudnia. O godz. 11.30 rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe w Kościele Mariackim w Słupsku i stamtąd, bezpośrednio po mszy świętej, jest przejście na cmentarz komunalny”, poinformowała media posłanka PiS Elżbieta Witek.

Przypomnijmy, że mimo słabego stanu zdrowia pochodzącej ze Słupska Jolanty Szczypińskiej, jej partyjni koledzy nie byli gotowi na jej śmierć. „To przykra i smutna informacja, która z pewnością dotknie nie tylko nas, jako członków Prawa i Sprawiedliwości, ale także wielu ludzi, których znała bezpośrednio i pośrednio - chociażby przez portale społecznościowe. Wiedzieliśmy, że jest ciężko, ale nie myśleliśmy, że tak to się skończy. Będziemy ją zawsze wspominać i pozostanie w naszej pamięci”, mówiła dwa dni temu rzeczniczka PiS Beata Mazurek w wywiadzie dla Faktu24. Kilka osób z Prawa i Sprawiedliwości wyznało, że kilka tygodni temu Jolanta Szczypińska dzwoniła do nich, by się pożegnać.

Jesteśmy pewni, że mimo stawania na co dzień po różnych stronach sceny politycznej, na pogrzebie Jolanty Szczypińskiej pojawi się tłum mieszkańców Słupca. Wszyscy zapamiętamy posłankę jako pogodną i uśmiechniętą osobę, która budziła sympatię mimo różnego rodzaju podziałów. 

Jolanta Szczypińska z Jarosławem Kaczyńskim
Fot. GERARD/REPORTER

Jolanta Szczypińska nie żyje
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.