pogrzeb Jolanty Szczypińskiej
Fot. GERARD/REPORTER
POŻEGNANIE

Dziś odbył się pogrzeb Jolanty Szczypińskiej…

Jarosław Kaczyński zdradził ostatnią wole posłanki PiS!

Olga Figaszewska 17 grudnia 2018 15:04
pogrzeb Jolanty Szczypińskiej
Fot. GERARD/REPORTER

17 grudnia odbył się pogrzeb Jolanty Szczypińskiej. W ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i politycy na czele z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej

Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej miał charakter państwowy. Uroczystości pożegnalne rozpoczęły się o godz. 11.45 w Kościele Mariackim w Słupsku. Przed kościołem ludzie składali kwiaty z biało-czerwonymi wstęgami. Bezpośrednio po zakończonej mszy świętej, kondukt żałobny przeszedł na cmentarz komunalny. Jolanta Szczypińska spoczęła w rodzinnym grobie, obok matki i brata. Posłanka została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Podczas poruszającego przemówienia, Jarosław Kaczyński mówił: „Dla wielu z nas, także dla mnie była przyjaciółką, Jolą. Nie zgodziła się, by jej życie zostało zdeterminowane przez miejsce pochodzenia i status społeczny. Wybrała drogę walki o sprawiedliwość i dobro. O to, żeby Polska była wolna. Jola była wyjątkową osobą, potrafiła zdobyć się w tej dobroci na bardzo wiele. (...) Była osobą radosną, pełną uśmiechu, gotowości do pomocy innym i wspólnej zabawy, do tego, by być z innymi szczęśliwą. Także w ostatnich tygodniach życia, w ostatniej rozmowie mówiła o sprawach społecznych, sprawach partii.(…) Nawet po odejściu miała na twarzy uśmiech. Niech spoczywa w pokoju”.

Wcześniej na antenie Radia Koszalin zdradził ostatnią wolę posłanki: „Chcę też to powiedzieć, że chciała być, bo tak zdecydowała w swoim testamencie, pochowana w Słupsku. Myśmy byli gotowi pochować ją w Warszawie na Powązkach, najpiękniejszym warszawskim cmentarzu, ale jej decyzja była jednoznaczna, że chce być pochowana przy swojej matce, przy swoim bracie i ojcu na cmentarzu w Słupsku".

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Jolanta Szczypińska, miała 61 lat i odeszła wskutek powikłań, które wystąpiły po niedawno przebytym zabiegu. Szczypińska od lat cierpiała także na raka. 

pogrzeb Jolanty Szczypińskiej
Fot. GERARD/REPORTER

pogrzeb Jolanty Szczypińskiej, Jarosław Kaczyński
Fot. GERARD/REPORTER

pogrzeb Jolanty Szczypińskiej, Agata i Andrzej Dudowie
Fot. GERARD/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?