Jerzy Gruza
Fot. PAP
POŻEGNANIE

Zdradzono szczegóły pożegnania Jerzego Gruzy

Wiemy, kiedy odbędzie się pogrzeb wybitnego twórcy

Redakcja VIVA! 19 lutego 2020 13:15
Jerzy Gruza
Fot. PAP

Odszedł niezwykły twórca i wspaniały człowiek. 16 lutego zmarł Jerzy Gruza, wybitny filmowiec. Miał 87 lat. O śmierci reżysera Wojny domowej i Czterdziestolatka poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Wiadomo, kiedy odbędą się uroczystości pożegnalne Jerzego Gruzy.

Pogrzeb Jerzego Gruzy

Jerzy Gruza spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Pożegnanie artysty odbędzie się w piątek 21 lutego w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Szczegóły za pośrednictwem portalu społecznościowego podał aktor Wiesław Kowalski.

„Pogrzeb śp. JERZEGO GRUZY odbędzie się w piątek 21 lutego. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11.00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Po mszy przejazd na cmentarz Powązki Wojskowe (ul. Powązkowska 43/45). O godzinie 13.00 spod bramy głównej cmentarza wyruszy kondukt pogrzebowy do grobu w Alei Zasłużonych”, napisano. 

Jerzy Gruza
Fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.