Jerzy Gruza
Fot. PAP
POŻEGNANIE

Zdradzono szczegóły pożegnania Jerzego Gruzy

Wiemy, kiedy odbędzie się pogrzeb wybitnego twórcy

Redakcja VIVA! 19 lutego 2020 13:15
Jerzy Gruza
Fot. PAP

Odszedł niezwykły twórca i wspaniały człowiek. 16 lutego zmarł Jerzy Gruza, wybitny filmowiec. Miał 87 lat. O śmierci reżysera Wojny domowej i Czterdziestolatka poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Wiadomo, kiedy odbędą się uroczystości pożegnalne Jerzego Gruzy.

Pogrzeb Jerzego Gruzy

Jerzy Gruza spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Pożegnanie artysty odbędzie się w piątek 21 lutego w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Szczegóły za pośrednictwem portalu społecznościowego podał aktor Wiesław Kowalski.

„Pogrzeb śp. JERZEGO GRUZY odbędzie się w piątek 21 lutego. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11.00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Po mszy przejazd na cmentarz Powązki Wojskowe (ul. Powązkowska 43/45). O godzinie 13.00 spod bramy głównej cmentarza wyruszy kondukt pogrzebowy do grobu w Alei Zasłużonych”, napisano. 

Jerzy Gruza
Fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.