Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. Bart Pogoda i Silvia Sencekova
POŻEGNANIE

Wiadomo, co z pogrzebem Gienka Loski. Bliscy podjęli zaskakującą decyzję

Tego mało kto się spodziewał...

Konrad Szczęsny 11 września 2020 12:54
Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. Bart Pogoda i Silvia Sencekova

Gienek Loska nie żyje. 45-letni zwycięzca pierwszej edycji „X Factora” zmarł wieczorem 9 września 2020 roku po długiej walce z chorobą. Co z pogrzebem artysty? Jego bliscy podjęli zaskakującą decyzję! 

Gienek Loska nie żyje: pogrzeb dzień po śmierci artysty

Smutną wiadomość przekazano wczoraj, m.in. za pośrednictwem oficjalnego profilu muzyka na Facebooku. Gienek Loska odszedł w środę 9 września wieczorem w otoczeniu najbliższych w Biełooziersku na Białorusi. Powodem śmierci zwycięzcy pierwszej edycji „X Factora” był brak możliwości opieki po przebytym udarze, wynikający z pandemii koronawirusa.

Jeszcze tego samego dnia Polska Fundacja Muzyczna, której przedstawiciele w rozmowie z mediami potwierdzili śmierć artysty poinformowała o dacie pogrzebu Gienka Loski. Okazuje się, że najbliżsi zdecydowali, by odbył się... dzień po jego odejściu! 

„Wczoraj (9.09.2020) w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach, tuż przed powrotem do Polski, doznał rozległego wylewu. W dniu dzisiejszym Artysta zostanie pochowany na Białorusi, w Biełooziersku – rodzinnym mieście”, napisano na oficjalnym profilu fundacji.

Być może decyzja ta związana jest sytuacją na Białorusi, a być może najbliżsi artysty nie chcieli zbyt długo czekać...

Wczoraj (9.09.2020) w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej mamy, która się nim opiekowała od momentu,...

Opublikowany przez Polska Fundacja Muzyczna Czwartek, 10 września 2020

Gienek Loska - choroba. Doznał udaru

Dwa lata temu, we wrześniu 2018 roku, media informowały, że zwycięzca pierwszej edycji „X Factora” doznał poważnego i rozległego udaru. Niestety, przez 11 godzin nie została mu udzielona niezbędna pomoc. Gdy trafił do szpitala, przeprowadzono skomplikowaną operację.

Gienek Loska nie wybudził się po niej ze śpiączki przez długi czas. Gdy już to nastąpiło, był sparaliżowany. Wymagał specjalistycznej opieki medycznej oraz długiej rehabilitacji. Zbierano na ten cel środki finansowe. Stan zdrowia muzyka nie uległ jednak poprawie.

W końcu, po długiej walce, zmarł 9 września 2020 w otoczeniu najbliższych...  

Gienek Loska zmarł 9 września 2020 roku na Białorusi:

Gienek Loska
Fot. EAST NEWS

Jego pogrzeb odbył się zaledwie dzień po śmierci, 10 września 2020 roku:

Gienek Loska
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.