Byłą pierwszą damę Ameryki pożegnano z honorami

Olga Figaszewska 23 kwietnia 2018 15:30

W sobotę odbył się pogrzeb Barbary Bush. Byłą pierwszą damę, żonę i matkę dwóch prezydentów USA pożegnano z należytymi honorami. Jedna z fotografii wykonanych podczas uroczystości z pewnością zapisze się na kartach historii. Dlaczego?

Pogrzeb Barbary Bush

Barbara Bush miała 92 lata. Od lata zmagała się z problemami zdrowotnymi. Ostatnio odmówiła jednak dalszego leczenia. była najstarszą z żyjących pierwszych dam USA. Była żoną 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a H.W. Busha, z którym była w związku małżeńskim prze 73 lata. Para doczekała się sześciorga dzieci i 17 wnucząt. Była także matką 43. prezydenta USA George’a W. Busha.

W uroczystości pożegnalnej uczestniczyło 1500 osób. Wśród nich pojawili się między innymi czterej byli prezydenci USA: Bill i Hillary Clintonowie, Barack i Michelle Obamowie, George Bush, George W. Bush z żoną Laurą, a także Melania Trump. „Donald Trump nie przybył na uroczystość w Houston, by względy bezpieczeństwa związane z jego obecnością nie zakłóciły uroczystości”, czytamy w oświadczeniu.

Jim McGrath, były rzecznik George'a Busha opublikował na Twitterze zdjęcia Paula Morse'a z uroczystości pożegnalnej. Fotografia przedstawia czterech byłych prezydentów USA wraz z małżonkami  oraz obecną pierwszą damę Melanię Trump. „Zdjęcie pokazuje, że każdy może się dogadać, jeśli tylko spróbuje", skomentował ktoś na Twitterze. I jest w tym zdaniu wiele prawdy. Dawniej rywale w wyborach, spierający się na arenie politycznej tym razem się zjednoczyli.   

1/3
Pogrzeb Barbary Bush
Copyright @Twitter/ Jim McGrath
1/3

Pogrzeb Barbary Bush

2/3
Pogrzeb Barbary Bush
Copyright @Twitter/Yashar Ali @yashar
2/3

Pogrzeb Barbary Bush

3/3
Pogrzeb Barbary Bush
Copyright @Twitter/ Jim McGrath
3/3

Pogrzeb Barbary Bush

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.