Andrzej Strzelecki nie żyje
Fot. Piotr Zagiell/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Znana jest data i miejsce pogrzebu Andrzeja Strzeleckiego!

Opublikowano wzruszający nekrolog aktora

Sabina Zięba 21 lipca 2020 09:55
Andrzej Strzelecki nie żyje
Fot. Piotr Zagiell/East News

Do ostatnich chwil Andrzej Strzelecki nie tracił nadziei. Aktor znany z serialu Klan, od kilku miesięcy walczył z zaawansowanym nowotworem płuc i oskrzeli. Wiele osób znanych z pierwszych stron gazet włączyło się w zbiórkę pieniędzy, mającą umożliwić mu terapię nowoczesnym lekiem w USA. Niestety - artysta zmarł 17 lipca w wieku 68 lat. Gdzie i kiedy odbędzie się jego ostatnie pożegnanie?

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego

O tym, że Andrzej Strzelecki walczy z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli, media dowiedziały się pod koniec czerwca tego roku. Wówczas wiele osób włączyło się w pomoc artyście, gdyż koszt kuracji w amerykańskiej klinice przekraczał możliwości finansowe rodziny. W ogólnopolską akcję włączyła się choćby Akademia Teatralna w Warszawie (której Strzelecki był rektorem), Teatr Muzyczny Capitol, Ministerstwo Zdrowia czy warszawski Teatr Syrena. Organizowano także koncerty charytatywne oraz zbiórki internetowe. Choć pieniędzy w szybkim czasie przybywało, aktor nie zdążył z nich skorzystać. Zmarł kilka dni temu, bo 17 lipca tego roku.

Teraz do wiadomości publicznej podano szczegóły dotyczące pogrzebu aktora. Jego najbliżsi wskazali, że już w najbliższy piątek, 24 lipca, o godzinie 14:00 odbędzie się uroczyste pożegnanie zmarłego na warszawskich Powązkach.

Nekrolog zamieściła w poniedziałek na swojej stronie internetowej Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jak powiadomiła rodzina zmarłego artysty, po uroczystościach pogrzebowych nastąpi odprowadzenie do grobu.

Andrzej Strzelecki
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.