Ulicami Liverpoolu przeszedł kondukt pogrzebowy

Olga Figaszewska 14 maja 2018 17:11

Jego los przejął tysiące osób na całym świecie. „Chłopiec, który zjednoczył świat”, głosiły hasła na koszulkach żałobników. W poniedziałek, 14 maja  odbył się pogrzeb dwuletniego Alfiego Evansa. Ulicami Liverpoolu przeszedł kondukt pogrzebowy.

Pogrzeb Alfiego Evansa

O godzinie 11.00 kondukt pogrzebowy przeszedł obok stadionu Evertonu. „Wojownik” i „Nasz bohater”, napisano na wstęgach ozdabiających karawan. Ludzie płakali, rzucali kwiaty i machali Alfiemu na pożegnanie. Mimo że rodzina Alfiego Evansa zadecydowała, że w ceremonii nie wezmą udziału media i osoby postronne, chłopca pożegnały tłumy Brytyjczyków. Najbliżsi chłopca wyrazili zgodę, by wszystkie życzliwe osoby gromadziły się pod stadionem Goodison Park na Walton Lane.

Śmierć Alfiego Evansa

Alfie Evans zmarł w nocy z 27 na 28 kwietnia. Chłopiec odszedł pięć dni po odłączeniu od aparatury, mimo że lekarze nie dawali mu żadnych szans. O śmierci Alfiego Evansa poinformowali jego rodzice, Tom i Kate: „Nasz chłopiec rozwinął skrzydła dzisiaj o 2:30. Mamy złamane serca. Dziękujemy wszystkim za wsparcie”, napisali.

Chłopiec cierpiał na niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną, która doprowadziła do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. Lekarze wystąpili do sądu o odłączenie chłopca od aparatury podtrzymującej życie wbrew woli rodziców. Jednak za przedłużeniem życia Alfiego opowiadali się ludzie na całym świecie. W tej zabrał głos sam papież Franciszek, a także prezydent Andrzej Duda. Jako symbol wsparcia dla rodziny chłopca, pod szpitalem w Liverpoolu składano kwiaty i zabawki. A sprawa Alfiego wywołała powszechną dyskusję etyczną.

1/4
Alfie Evans, pogrzeb
Copyright @East News
1/4

2/4
Alfie Evans, pogrzeb
Copyright @East News
2/4

3/4
Alfie Evans, pogrzeb
Copyright @East News
3/4

4/4
Alfie Evans, pogrzeb
Copyright @East News
4/4

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.