Barack Obama, main topic
Fot. Pete Souza
O TYM SIĘ MÓWI

To może być rekordowy kontrakt! Wiemy, ile Barack i Michelle Obamowie dostaną za napisanie książek

Damian Duda 2 marca 2017 17:00
Barack Obama, main topic
Fot. Pete Souza

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, od 20 stycznia jest emerytem. Tego samego dnia pożegnał się również z Białym Domem oraz administracją, z którą przez osiem lat współpracował. Wspólnie ze swoją małżonką, Michelle Obamą, udali się na krótki – dwutygodniowy – urlop. Na miejsce, w którym spędzą pierwsze tygodnie po ośmiu latach prezydentury, wybrali Kalifornie.

Zobacz też: Ostatnie godziny Michelle Obamy w Białym Domu. Tak żegnała się z prezydencką rezydencją

W jednym z ostatnich wywiadów, którego udzielił amerykańskiemu dziennikowi „The New York Times’’, były prezydent Stanów Zjednoczonych zdradził sekretny sposób, dzięki, któremu przetrwał ostatnie lata w Białym Domu. Jego największą pomocą w odstresowaniu się było czytanie książek, przez co nazywany jest „najbardziej oczytanym prezydentem Stanów Zjednoczonych’’. W trakcie prezydentury nie miał czasu na pisanie. – Pisałem przede wszystkim swoje przemówienia – powiedział.

Jednak sytuacja najprawdopodobniej ulegnie zmianie. Jak ujawniają amerykańskie media, emerytowany prezydent pójdzie w ślady swoich poprzedników. W trakcie prezydenckiej emerytury Barack Obama wyda książkę. Jednak to nie koniec rewelacji. Również jego małżonka, Michelle Obama, postanowiła opisać swoje życie.

Kontrakt, który podpisali, jest wart 65 milionów dolarów. „Vanity Fair’’ dotarło do informacji, że Michelle i Barack Obamowie napiszą dwie osobne książki.

Jesteśmy zachwyceni z naszej współpracy z Barackiem i Michelle Obamami – powiedział Markus Dohle, dyrektora naczelny Penguin Random House, w oświadczeniu dla „Vanity Fair’’.

Przeczytaj też: Takiej Pierwszej Damy USA jeszcze nie było! 6 powodów dla których wszyscy pokochali Michelle Obamę

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!