Barack Obama, main topic
Fot. Pete Souza
O TYM SIĘ MÓWI

To może być rekordowy kontrakt! Wiemy, ile Barack i Michelle Obamowie dostaną za napisanie książek

Damian Duda 2 marca 2017 17:00
Barack Obama, main topic
Fot. Pete Souza

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, od 20 stycznia jest emerytem. Tego samego dnia pożegnał się również z Białym Domem oraz administracją, z którą przez osiem lat współpracował. Wspólnie ze swoją małżonką, Michelle Obamą, udali się na krótki – dwutygodniowy – urlop. Na miejsce, w którym spędzą pierwsze tygodnie po ośmiu latach prezydentury, wybrali Kalifornie.

Zobacz też: Ostatnie godziny Michelle Obamy w Białym Domu. Tak żegnała się z prezydencką rezydencją

W jednym z ostatnich wywiadów, którego udzielił amerykańskiemu dziennikowi „The New York Times’’, były prezydent Stanów Zjednoczonych zdradził sekretny sposób, dzięki, któremu przetrwał ostatnie lata w Białym Domu. Jego największą pomocą w odstresowaniu się było czytanie książek, przez co nazywany jest „najbardziej oczytanym prezydentem Stanów Zjednoczonych’’. W trakcie prezydentury nie miał czasu na pisanie. – Pisałem przede wszystkim swoje przemówienia – powiedział.

Jednak sytuacja najprawdopodobniej ulegnie zmianie. Jak ujawniają amerykańskie media, emerytowany prezydent pójdzie w ślady swoich poprzedników. W trakcie prezydenckiej emerytury Barack Obama wyda książkę. Jednak to nie koniec rewelacji. Również jego małżonka, Michelle Obama, postanowiła opisać swoje życie.

Kontrakt, który podpisali, jest wart 65 milionów dolarów. „Vanity Fair’’ dotarło do informacji, że Michelle i Barack Obamowie napiszą dwie osobne książki.

Jesteśmy zachwyceni z naszej współpracy z Barackiem i Michelle Obamami – powiedział Markus Dohle, dyrektora naczelny Penguin Random House, w oświadczeniu dla „Vanity Fair’’.

Przeczytaj też: Takiej Pierwszej Damy USA jeszcze nie było! 6 powodów dla których wszyscy pokochali Michelle Obamę

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.