Żona szejka szczerze o seksie Arabek
Fot. Adobe Stock
O TYM JEST GŁOŚNO

Bez zgody męża nie prowadzą samochodu, nie malują paznokci… Oto codzienne życie żony szejka!

Wygląd to dla nich sprawa pierwszorzędna!

Gabriela Czernecka 14 czerwca 2020 17:11
Żona szejka szczerze o seksie Arabek
Fot. Adobe Stock

Jak wygląda codzienne życie żony szejka? Tajemnice Wschodu odkrywa od paru lat przed swoimi czytelniczkami Laila Shukri. Autorka m.in. książek Jestem żoną szejka Jestem żoną terrorysty w rozmowie z dziennikarką Wirtualnej Polski przybliżyła niedawno Polkom życie u boku arabskich szejków, zapewniając że wbrew pozorom Arabki są frywolne i potrafią bawić się w sposób, o który nikt by ich nie podejrzewał. Trzymane są w złotych klatkach, ukrywają twarze pod czarnymi hidżabami, nie prowadzą samochodu bez zgody męża i nie pomalują paznokci... Jak wygląda ich codzienne życie? 

Jak wygląda codzienne życie Arabek?

„Te książki pełne są przemocy, zła i bólu też, tragedii, dramatu ludzkiego, natomiast to jest to piekło, które opisuję. Bo to chcę uwypuklić. Natomiast jest też druga strona islamu, muzułmanek i rodzin muzułmańskich, które żyją bardzo dobrze, są szczęśliwe, które nie zaznają przemocy a wręcz przeciwnie, wielkiej miłości, troski i opieki ze strony swoich mężów. O tym trzeba jak najbardziej pamiętać”, podsumowuje serię swoich książek Laila Shukri. To, jak wygląda codzienne życie Arabek opisała także w swojej książce Beduinki na Instagramie Aleksandra Chrobak.

„Z jednej strony alkohol czy seks bez ślubu są tu prawnie zakazane, z drugiej dostaniesz je, kiedy tylko zechcesz, jeśli masz pieniądze”, mówiła w wywiadzie dla Newsweeka na początku tego roku. Trzymane są w złotych klatkach, czekają na męża w domu, gdy ten świetnie bawi się w towarzystwie kolegów. Nie wychodzą z domu bez jego zgody. Bez niej nie poprowadzą także samochodu i nie pomalują paznokci. „Małżeństwa żyją w oddzielnych światach; trudno tu mówić o miłości czy wolności. Ale są obszary, w których w minimalnym stopniu kobiety mogą zaspokoić te potrzeby”, zdradza Chrobak dla Newsweeka.

Taką sferą z pewnością są zakupy. Choć na co dzień Emiratki noszą tzw. abaje (przypomina szeroki, luźny płaszcz bez rękawów, prezentuje całą twarz kobiety, ale zakrywa włosy) to jak pisze Chrobak: „Jednolicie czarne morze na ulicach nie oznacza jednak, że tutejsze kobiety nie starają  się wyróżnić”, czytamy. 

Jak odróżnić Arabki?

W ich przypadku jednym z najważniejszych elementów garderoby jest torebka. „Nawet mniej zamożna dziewczyna musi mieć torebkę z logo znanej marki, chociażby podrabianą. Im bardziej kolorowa i błyszcząca, tym lepiej. W klasie niższej średniej króluje Michael Kors. Trochę zamożniejsze panie sięgają po produkty YSL, Gucci, Fendi, a te najbogatsze często pysznią się luksusowymi modelami od Chanel, Prady czy Hermes, otrzymanymi w prezencie ślubnym”, czytamy w książce Beduinki na Instagramie. 

Indywidualnym elementem garderoby są też buty - im wyższy obcas, tym lepiej. Arabki stawiają także na eleganckie i drogie zegarki. „Często to tylko pozorny luksus, zakupiony na dzielnicowym suku, bazarze importującym chińszczyznę”. Według Aleksandry Chrobak coraz trudniej mężowi wywrzeć na kobiecie presję, by ta włożyła po ślubie zasłonę, tzw. nikab (widać wówczas tylko oczy, jak na zdjęciu powyżej). Emiratki się kształcą i są coraz bardziej wyzwolone, co sprawia, że mają więcej wymagań wobec ukochanych, ale i wobec siebie - do perfekcji opanowują sztukę makijażu i dbania o własny wygląd.

Dla wielu z nas takie rzeczy jak  droższa torebka czy mocniejszy makijaż są czymś naturalnym. W wyglądzie Arabek to dodatkowa cecha, która wyróżnia je spośród innych.

 „Kobiety, które chcą wyglądać zalotnie, potrafią to zrobić nawet w nikabie. Siedziałam kiedyś z kolegą na lunchu w galerii handlowej i rozmawialiśmy o kobietach. Wskazał na przechodzącą dziewczynę, zasłoniętą od stóp do głów, i skomentował, że to flirciara. „Świadomie wygląda sexy, to kusicielka”. Nie rozumiałam wtedy, po czym to niby rozpoznał. Tymczasem niuanse, mało wyczuwalne dla kogoś, kto tu dopiero przyjechał, takie jak makijaż oczu, obcasy czy błyszcząca torebka, to dla kobiet w zasłonach różnica pomiędzy byciem atrakcyjną a niewidzialnością. Tutejsi mężczyźni bezbłędnie wychwytują te sygnały”, czytamy w książce Beduinki na Instagramie.

Jak Arabki dbają o włosy? Jak Arabki malują oczy?

Dla Arabek wygląd stanowi pierwszorzędną sprawę. Choć ich odkrytych ciał nikt nie ogląda, to salony piękności w Emiratach Arabskich pękają w szwach. Dlaczego? Jeśli nie zadbasz o siebie, mąż znajdzie sobie inną. „Operacji plastycznych robi się tu mnóstwo, czasem hurtowo – powiększenie biustu, korekcja nosa, liposukcja, modelowanie ramion i zmniejszenie żołądka za jednym zamachem. Państwo płaci”, mówi Chrobak da Newsweeka. Nic dziwnego, że wygląd Arabek dla wielu stanowi tajemnicę.

Arabki upiększają jednak nie tylko ciało. Zwykle swoje piękne, kruczoczarne włosy ukrywają pod chustami. Co niektóre rozjaśniają grzywkę i ukazują ja mężczyznom, by wzbudzać ich zainteresowanie. Te panie, które całą twarz mają okrytą czarnym welonem i widać im tylko oczy, są już mężatkami bądź samowolnie zdecydowały się ukryć twarz lub poddały się woli męża.

Podobnie jest z makijażem - to, jak Arabki się malują zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od ich wieku. Młodsze kobiety przywiązują większą wagę do makijażu - bardzo podkreślają oczy i mają zawsze perfekcyjnie wyregulowane brwi. Na co dzień używają także rozjaśniających kremów, by sprawiać wrażenie, że ich twarz jest jaśniejsza niż w rzeczywistości. Oczywiście z makijażu rezygnują na czas Ramadanu. 

Wydawałoby się, że chęć bogacenia się to wada Emiratek, ale dla nich to czasami karta przetargowa. Jeśli mąż nie jest w stanie zapewnić im finansowych potrzeb, to argument na ich korzyść w trakcie rozwodu. Jak mówi Aleksandra Chrobak: „Można się zastanawiać, na ile te Arabki są materialistkami. Ale żądając prezentów czy pieniędzy, chcą przede wszystkim wynagrodzić sobie inne ograniczenia i zabezpieczyć na przyszłość”. 

Beduinki na Instagramie
Fot. Mat. prasowe

Laila Shukri, Jestem żoną szejka o seksie Arabek
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.