Kayah, Sebastian Karpiel-Bułecka, Róże Gali 2005; Warszawa; listopad 2005
Fot. Palicki/AKPA
HISTORIA MIŁOŚCI

Po rozstaniu zostali przyjaciółmi. Oto historia miłości Kayah i Sebastiana Karpiel-Bułecki

„Nie cieszyliśmy się naszym związkiem w normalnych warunkach, np. na ulicy”, mówiła artystka

Karol Sowa 7 czerwca 2022 20:15
Kayah, Sebastian Karpiel-Bułecka, Róże Gali 2005; Warszawa; listopad 2005
Fot. Palicki/AKPA

Jak wiadomo, Kayah w 2002 roku ogłosiła separację ze swoim mężem Rinke Rooyensem. Byli ze sobą od 1998 roku. Ostatecznie do rozwodu doszło w 2010 roku. W międzyczasie wokalistka poznała przystojnego Sebastiana Karpiel-Bułeckę. Związek nie był za bardzo medialny. Cenili swoją prywatność oraz unikali czułości w miejscach publicznych. „Nie cieszyliśmy się naszym związkiem w normalnych warunkach, np. na ulicy”, mówiła artystka. Ich relacja zaczęła się w 2005 roku, jednak nie przetrwała próby czasu. Cztery lata później rozstali. Jednak do dnia dzisiejszego mają przyjacielskie stosunki. 

Jakie były powody rozstania Kayah oraz Sebastiana Karpiel-Bułecki? 

Media podawały kilka przyczyn. Jedną z nich miał być fakt, że lider zespołu Zakopower chciał założyć rodzinę. Na przeszkodzie do ich szczęścia stał ówczesny mąż piosenkarki. Kiedy młodzi kochankowie się spotykali, Kayah nie miała jeszcze z nim rozwodu. I tego właśnie nie mógł zaakceptować Sebastian. Rinke bardzo często odwiedzał swoją żonę i synka, którzy mieszkali wtedy z nowo poznanym partnerem wokalistki. Jednak to nie koniec. Mężczyzna jeździł z nimi do rodziców Karpiel-Bułecki. I to miało przelać szalę goryczy. Artysta nie był w stanie zrozumieć, dlaczego Rinke Rooyens tak często pojawia się w ich życiu. Ponoć rodzice górala nie akceptowali toksycznego związku, w którym tkwił ich syn.  

Istotny jest również fakt, że Sebastian pochodzi z Kościeliska. Gdy jeszcze spotykał się z Kayah, zaproponował jej, żeby wybudowała dom, który będzie tuż obok jego posiadłości. Dodatkowo, sam go zaprojektował. Kiedy tylko się rozstali ta decyzja sprawiła, że oboje czuli z tego powodu dyskomfort. Wtedy unikała spędzania czasu w podhalańskim domu i zdecydowała zniknąć na jakiś czas z Kościeliska. Z czasem jednak wróciła. W tamtym czasie wraz z przystojnym prawnikiem postanowili tam zamieszkać. Jak informowały wtedy polskie media, byli kochankowie spotykali się tylko podczas górskich wędrówek. Już wtedy góral spotykał się Paulina Krupińską.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dorota Kamińska: w latach 80. nazywano ją "chodzącym ideałem". Piękna aktorka nie miała szczęścia w miłości 

Ważne jest również to, że wokaliści rozstali się w pokoju. Nie mieli ze sobą żadnych konfliktów. Wytwórnia muzyczna Kayax, która należy do piosenkarki, do dzisiaj współpracuje z liderem zespołu Zakopower. Dodatkowo poszła na pogrzeb Zofii Karpiel-Bułecki, babci Sebastiana, która wychowała go jak swojego synka. Wydarzenie miało miejsce w 2020 roku. „Ja ją bardzo pokochałam za dowcip, za dystans do siebie i za witalność. Wydawało się, że przeżyje nas wszystkich. Wiadomość o jej odejściu wciąż jest dla mnie abstrakcyjna, tak trudno się z tym pogodzić. Nie wiem, co teraz będzie z Zakopanem. Nazywałam ją Babciulką i dla mnie była kwintesencją Zakopanego’, mówiła na pogrzebie artystka.  

Kayah żałowała jednego w swoim związku. „Kiedyś byłam w związku ze wschodzącą gwiazdą muzyki w Polsce. I tak bardzo przeszkadzało mi to, że ludzie mogą mówić o nas i ten zdolny muzyk będzie postrzegany głównie przez pryzmat naszego związku, że to nas wyniszczyło. Przez wiele lat nie chciałam dostarczać ludziom dowodów, że jesteśmy razem, nie cieszyliśmy się naszym związkiem w normalnych warunkach, np. na ulicy”, powiedziała Kayah. Dodała również: „Teraz tego błędu nie popełniam. Rzucamy się w oczy, bo mój obecny partner ma inny kolor skóry, ale kompletnie przestałam się przejmować. Chcą nam robić zdjęcia, jak się obejmujemy, niech robią. Chcą komentować? Myślę o tym ze współczuciem, bo ja przynajmniej żyję własnym życiem”, mówiła w 2014 roku, gdy była już w nowym związku z senegalskim muzykiem, Pako Saarem. 

ZOBACZ TEŻ: Władysław Kowalski i Monika Sołubianka: po bolesnym rozstaniu i wielkiej tragedii dali sobie drugą szansę

Kayah, Sebastian Karpiel-Bułecka, Oskary Fashion Pret a Porter de Luxe 2007; hotel Hilton; Warszawa; 18.11.2007 rok

Kayah, Sebastian Karpiel-Bułecka, Oskary Fashion Pret a Porter de Luxe 2007; hotel Hilton; Warszawa; 18.11.2007 rok
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Kayah, Sebastian Karpiel-Bułecka, Róże Gali 2005; Warszawa; listopad 2005

Kayah, Sebastian Karpiel-Bułecka, Róże Gali 2005; Warszawa; listopad 2005
Fot. Palicki/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…