Edyta Górniak z Allanem, pożar w Los Angeles
Fot. Instagram/ONS
O TYM JEST GŁOŚNO

Olbrzymi pożar trawi Los Angeles! Czy życiu Edyty Górniak i Allanka zagraża niebezpieczeństwo?

Olga Figaszewska 8 grudnia 2017 14:00
Edyta Górniak z Allanem, pożar w Los Angeles
Fot. Instagram/ONS

Ameryka po raz kolejny walczy z ogromnymi pożarami. Mieszkańcy południowej części Kalifornii i okolic Los Angeles od poniedziałku przeżywają prawdziwy dramat. Wśród zagrożonych domów znajdują się rezydencje gwiazd. Jak się okazuje, w jednym z nich wraz z synem mieszka Edyta Górniak. Czy piosenkarce udało się znaleźć bezpieczne schronienie?

 

Od poniedziałku pożary zajęły teren o powierzchni 200 ha, tylko w Kalifornii spłonęło 2 tys. ha. Ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko, dotarł już do Oceanu Spokojnego. Około 1700 strażaków walczy z żywiołem. Dodatkowo sytuacji mieszkańców nie poprawiają prognozy meteorologiczne. Prędkość wiatru wciąż dochodzi do 120 km/h i prawdopodobnie nie ucichnie do końca tygodnia.

 

Zobacz też: „Najbardziej chciałabym po raz drugi zostać mamą’’. Edyta Górniak planuje powiększenie rodziny!

 

Edyta Górniak zmuszona do ewakuacji

Służby ratunkowe podjęły decyzję o ewakuacji ponad 200 tysięcy osób na zagrożonych terenach.  Jak donosi „Super Express”, gigantyczny pożar przedostał się już do sektoru, w którym mieszczą się rezydencje gwiazd. Między innymi Cher, Gwyneth Paltrow czy Reese Witherspoon szukają schronienia przed żywiołem.

 

„Ten dziki ogień w LA jest przerażający! 😭 To wygląda jak piekło! 😫 Mój dom jest teraz ewakuowany. Dziękuję wszystkim strażakom, którzy ryzykują życiem, aby uratować nasze życie. Jesteś prawdziwymi bohaterami! Moje myśli i modlitwy dotyczą wszystkich dotkniętych tą okropną katastrofą”, napisała na swoim Instagramie Paris Hilton.

 

 

Zobacz też: Edyta Górniak już po operacji! Artystka zrelacjonowała przebieg zabiegu na Instagramie. Jaki jest jej stan zdrowia?

 

Wśród nich znalazła się Edyta Górniak, która od ponad roku mieszka w Los Angeles. Jak udało się dowiedzieć WP Gwiazdom, syn piosenkarki został ewakuowany ze szkoły. „Jeszcze dziś w nocy (czasu amerykańskiego - przyp. red.) zapadnie decyzja o ewakuacji dzielnicy, w której Edyta mieszka z synem. Jest spakowana i przygotowana na to, że decyzja może zapaść w każdej chwili. Ma nadzieję, że lokalne służby zadbają o bezpieczeństwo jej i pozostałych mieszkańców”, zdradził dziennikarzom znajomy gwiazdy.


Na szczęście artystka wraz z synem znalazła schronienie w jednym z hoteli. I jak donosi „Fakt”: „Edyta zastanawia się, czy nie przyjechać do Polski na święta wcześniej niż planowała, by być jak najdalej od niebezpieczeństwa”.

 

Edyta Górniak podzieliła się ze swoimi fanami trudnymi przeżyciami. Przyznała, że nigdy wcześniej nie była tak blisko tragedii. „Śnieg z czarnych płatów spalenizny, ewakuacja dzieci ze szkół, piach w ustach i przygnębienie wszystkich mieszkańców tego pięknego miasta.. Niewyobrażalne straty. Niewyobrażalna tragedia!  Wiatr rozprzestrzenia ogień drugą dobę.. Naprawdę każda chwila życia jest bezcenna.  Przesyłam te myśli z najgorętszego chyba dzisiaj miejsca na ziemi”, napisała Edyta Górniak na swoim Facebooku.

 

Polecamy też: „Moje ostatnie spotkanie z tatą było smutne i pamiętam go poprzez dzień, kiedy odchodził”. Najmocniejsze cytaty Edyty Górniak na 45. urodziny diwy EKSKLUZYWNE VIDEO

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.