Weronika Kostyra 28 czerwca 2017 14:00
1/10
Agnieszka Dygant, Botoks, nowy film Patryka Vegi
Copyright @Materiały prasowe
1/10

 

O nowym filmie Patryka Vegi jest głośno na długo przed premierą – wiadomo, czego można się spodziewać po kontrowersyjnym reżyserze. Dodatkowo temat, którym zajął się tym razem, wskazuje na to, że po raz kolejny będzie szokował i wywoła prawdziwą burzę. „Botoks” ma być wstrząsającym obrazem życia i pracy polskiej służby zdrowia.

 

Zobacz też: Mimo ogromnej fali hejtu ten film już zapisał się w historii polskiej kinematografii. Dlaczego „Botoks” Patryka Vegi wzbudza tak duże kontrowersje?

 

Plakaty filmu Botoks Patryka Vegi

Trzeba przyznać, że opublikowane niedawno filmowe plakaty są brutalne, lecz intrygujące i wzbudzają ciekawość. Bohaterowie filmu zostali na nich przedstawieni z bezkompromisowymi cytatami-ostrzeżeniami, takimi jak:

„Nie chodź do lekarza, bo jeszcze coś wykryją”

„Prawdziwy chirurg sika do umywalki”

„Kobieta chirurg jest jak świnka morska. Ani świnka. Ani morska”

„Wiesz jaka jest różnica między koncernem farmaceutycznym a mafią? Mafia ma mniejszy budżet”

„Każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk”

 

Zwiastun filmu "Botoks" Patryka Vegi

Reżyser opublikował też krótki zwiastun – zapowiedź tego właściwego, który ma ukazać się na początku lipca. Zapowiada, że jego nowy film doprowadzi do trzęsienia ziemi w polskiej kinematografii. Wejdzie on  do kin 29 września.

 

O czym jest „Botoks”?

Patryk Vega przedstawił w nim służby medyczne oraz związane z nimi współczesne kobiety. „Botoks” to oparte na faktach historie czterech lekarek, których życie znalazło się na życiowym zakręcie – wszystkie codziennie zmagają się z dyskryminacją, presją i odpowiedzialnością. Daniela, Magda, Patrycja i Beata to wyraziste postaci i mocne charaktery. Każda z nich ma inne problemy, ale ich losy splatają się w jednym szpitalu.

 

Świat medyczny w filmie nie przypomina tego przesłodzonego, znanego z popularnych seriali. To samo życie, w którym liczą się pieniądze, a nie ideały, przedstawione w sensacyjnym stylu charakterystycznym dla Vegi. Reżyser jak zawsze długo przygotowywał się do stworzenia tego filmu. Przeprowadził wiele rozmów na ten temat i swoimi obserwacjami zamierza rozprawić się ze służbą zdrowia i jak zawsze „nie owijać w bawełnę”. Zdjęcia realizowane są w Warszawie, Paryżu, Kopenhadze oraz w… Kenii.

 

Kto zagra w nowym filmie Patryka Vegi?

W role głównych bohaterek wcielają się Olga BołądźKatarzyna WarnkeAgnieszka Dygant, Marieta Żukowska. W filmie zobaczymy też Grażynę Szapołowską, Tomasza OświecińskiegoPiotra Stramowskiego oraz Sebastiana Fabijańskiego.

 

Myślicie, że okaże się sukcesem na miarę „Pitbulla”?

 

Zobacz także: Patryk Vega kręci film o kobietach mafii! Czy przebije kasowy sukces ostatniego „Pitbulla”?

2/10
Sebastian Fabijański, Botoks, nowy film Patryka Vegi
Copyright @Materiały prasowe
2/10
4/10
Olga Bołądź, Botoks, nowy film Patryka Vegi
Copyright @Materiały prasowe
4/10
6/10
Marieta Żukowska, Botoks, nowy film Patryka Vegi
Copyright @Materiały prasowe
6/10
8/10
Tomasz Oświeciński, Botoks, nowy film Patryka Vegi
Copyright @Materiały prasowe
8/10
10/10
Janusz Chabior, Botoks, nowy film Patryka Vegi
Copyright @Materiały prasowe
10/10

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.