Botoks, Pitbull, Listy do M, Jestem Bogiem
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Oto 7 filmów z najlepszym otwarciem w historii polskiego kina. Widzieliście je wszystkie?

JM 24 października 2017 16:30
Botoks, Pitbull, Listy do M, Jestem Bogiem
Fot. materiały prasowe

Widzowie doceniają nie tylko zagraniczne, ale także nasze, rodzime produkcje. To dowód, że polskie kino też może być dobre! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 7 filmów z najlepszym otwarciem w historii polskiej kinematografii. Czy widzieliście je wszystkie?

Zobacz też: Które światowej sławy modelki chciały zrobić filmową karierę? Zobaczcie te role!

7 polskich filmów, które powinieneś obejrzeć!

Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016) reż. Patryk Vega
Zaszczytne pierwsze miejsce z najlepszym otwarciem w historii polskiego kina z wynikiem 835 265 widzów należy do Patryka Vegi i filmu Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Przygody młodych policjantek przyciągnęły do kina rzesze ludzi, co pozwoliło filmowi trwale zapisać się na kartach historii polskiej kinematografii. Kontrowersyjne historie i specyficzny język to charakterystyczne cechy filmów Vegi, które, jak widać, wpływają na niezaprzeczalny sukces jego produkcji.


Botoks (2017) reż. Patryk Vega

Drugie miejsce na podium należy do… Botoksu! Najnowsze dzieło Patryka Vegi w pierwszy weekend wyświetlania filmu w kinie zgromadziło w sumie 711 906 widzów. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę skrajne recenzje filmu, który zdobył tyle samo złych, jak i dobrych opinii. Jedno jest pewne - filmy Vegi wywołują bardzo dużo, różnych emocji. Ale czy nie o to właśnie chodzi w kinie?

Listy do M. 2 (2015) reż. Marcin Dejczer
Na ostatnim miejscu na podium znalazła się komedia romantyczna Maciej Dejczera - Listy do M. 2. Produkcja może poszczycić się premierowym otwarciem kinowym z wynikiem 655 000 widzów. Jak widać, miłosne perypetie bohaterów w okresie bożonarodzeniowym, to świetny pomysł na film, a Listy do M. 2 jest tego najlepszym przykładem.

Zobacz też: „Człowiek z magicznym pudełkiem” już w kinach! Zobaczcie polskie science-fiction


Pan Tadeusz (1999) reż. Andrzej Wajda
Adaptacja filmowa jednego z najwybitniejszych dzieł Adama Mickiewicza - Pan Tadeusz, przyciągnęła do kina w pierwszy weekend projekcji filmu 424 000 widzów. Ale czego innego mogliśmy się spodziewać, jeśli za reżyserię był odpowiedzialny mistrz polskiego filmu, Andrzej Wajda. Poza tym, któż z nas nie chciałby zobaczyć wątku miłosnego Zosi i Tadeusza na kinowym ekranie?

Kochaj i tańcz  (2009) reż. Bruce Parramore
Taneczna komedia romantyczna - Kochaj i tańcz, Bruce’a Parramore w premierowy weekend przyciągnęła do kin aż 393 000 widzów. Polacy uwielbiają taniec, a ten film jest tego najlepszym przykładem. Miłość i taniec - to świetna recepta na film! Nie można też zapomnieć, że odtówrcami głównych ról byli Izabela Miko i Mateusz Damięcki.


Jesteś Bogiem (2012) reż. Leszek Dawid
 Ekranizacja prawdziwych wydarzeń z życia członków zespołu Paktofonika stała się hitem kinowym, a w pierwszy weekend projekcji film Jesteś Bogiem obejrzało 373 000 widzów. Dzieło Leszka Dawida skupia się nie tylko losach Magika, Rahima i Fokusa, ale pokazuje również realia polskiego rynku muzycznego i początki polskiego hip-hopu.

Polecamy też: Film nagrodzony Złotą Palmą na Festiwalu Filmowym w Cannes wchodzi do kin! Zobaczcie prowokujący „The Squara

Listy do M.  (2011) reż. Matija Okorn
Na liście najlepszych otwarć kinowych w polskim kinie znalazły się Listy do M. w reżyserii Matija Okorna, które przyciągnęły przed ekrany kinowe 341 000 widzów. Pierwsza część serii filmów Listów do M, skupia się na losach pięciu kobiet i pięciu mężczyzn w czasie świąt Bożego Narodzenia i dla niektórych osób stał się już obowiązkową pozycją do obejrzenia podczas świąt bożonarodzeniowych.


Ogniem i mieczem (1999) reż. Jerzy Hoffman

Ogniem i mieczem to kolejna adaptacja jednej z najsłynniejszych polskich powieści, tym razem autorstwa Henryka Sienkiewicza. W premierowy weekend film w reżyserii Jerzego Hoffmana obejrzało 335 613 widzów. Warto dodać, że produkcja skutecznie wypromowała aktorów wcielających się w główne postaci - Izabelę Scorupco oraz Michała Żebrowskiego.

Zobacz też: „Od podstawówki biłem się ze wszystkimi. Miałem konflikty z prawem, dostałem wyrok za kradzież z włamaniem”. Jakie tajemnice skrywa Patryk Vega, reżyser „Pitbulla” i „Botoksu”?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.