„Piłeś – nie skacz!”

Olga Figaszewska 16 stycznia 2020 13:15

Piotr Żyła to nie tylko jeden z najlepszych polskich skoczków polskiej reprezentacji. Swoją przygodę z zawodowym sportem rozpoczął w wieku 8 lat. Już wtedy wygrywał pojedyncze zawody. Poza talentem sportowym posiada coś jeszcze. Jest mistrzem w udzielaniu zabawnych komentarzy czy wywiadów. Internauci kochają go za bezpośredniość, szczerość i niepowtarzalne… poczucie humoru. Po prostu jest sobą!

„Nie umiem nie być sobą: nie mówić gwarą, inaczej się śmiać. Nie zabiegałem o popularność. Sama przyszła, nawet nie wiem kiedy. Stronę na Facebooku tak naprawdę założyła żona, dopiero potem ja się wciągnąłem, i poszło. Jak ją polubiło pierwsze tysiąc osób, cieszyłem się, że ludzie akceptują mnie takiego, jakim jestem”, opowiadał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej w 2013 roku.

Z okazji urodzin Piotra Żyły przypominamy 5 jego najlepszych wypowiedzi! 

1/5
Piotr Żyła
Copyright @East News
1/5

Plany Piotra Żyły na 2017 rok

Zapytany o to czego spodziewa się po nadchodzącym Nowym Roku, odpowiedział: „Muszę sobie sznurówkę wymienić w bucie. Na jutrzejszy konkurs. Myślę, że wtedy jak ta sznurówka będzie dobra, wtedy będzie się lepiej skakać. He he he”.

2/5
Piotr Żyła
Copyright @East News
2/5

Po zajęciu pierwszego miejsca ex aequo z Gregorem Schlierenzauerem w 2013 roku:

„Jakoś się na tym podium pomieściliśmy. To wielka gwiazda skoków, fajnie, że stanąłem właśnie obok niego. Poza tym on jest już w tym staniu na podium doświadczony, a dla mnie to był debiut. Muszę przyznać, że mi się to spodobało”.

3/5
Piotr Żyła
Copyright @East News
3/5

W 2013 roku opowiedział o odczuciach przed skokiem:

„Podczas konkursu w Wiśle, jak spojrzałem w dół na tłumy, z wrażenia nie mogłem zapiąć butów. Teraz nie miałem stresu. Usiadłem na belce, popatrzyłem, pomyślałem co mam zrobić i fruuu. Skoczyłem, siadłem na belce, wyskładałem się, a reszty to już nie pamiętam”.

4/5
Piotr Żyła
Copyright @East News
4/5

Seria próbna w Vikersund w 2013 roku

Tak wypowiedział się na temat swojego skoku: „W skoku próbnym pomyślałem, że może już lepiej jak spadnę z progu, niż jak mam znowu odbić się za wcześnie. Trochę mnie wykręciło. Pomyślałem, że nie mam szans. A tu nagle 213 metrów. Zostałem w szoku.”

5/5
Piotr Żyła
Copyright @East News
5/5

W wywiadzie dla magazynu „Party” w 2013 roku

Piotr Żyła: „Piłeś, nie skacz”.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.