Piotr Zelt, Ewa Gawryluk
Fot. Maciej Brzozowski FORUM
HISTORIA MIŁOŚCI

Piotr Zelt i Ewa Gawryluk byli parą 7 lat. Rozstanie zabolało aktorkę: „Uciekłam w środki antydepresyjne i alkohol"

On odszedł, jej życie legło w gruzach

Rafał Kowalski 1 sierpnia 2022 19:56
Piotr Zelt, Ewa Gawryluk
Fot. Maciej Brzozowski FORUM

Mieli po dwadzieścia lat, wspólną pasję i te same marzenia zawodowe. Piotr Zelt i Ewa Gawryluk byli parą przez siedem lat. Początkujących wówczas aktorów rozdzieliła inna wizja przyszłości… Aktorce trudno było pogodzić się z takim obrotem spraw…

Ewa Gawryluk, Piotr Zelt – poznanie, oświadczyny, rozstanie

Był koniec lat osiemdziesiątych, gdy do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera Łodzi dostali się utalentowani Piotr Zelt i Ewa Gawryluk. Uczniowie prestiżowej uczelni spędzali długie godziny na przygotowywaniu się do zawodu, ale też zbierali doświadczenia prywatne.

To właśnie w czasach szkoły narodziła się miłość artystów, którzy byli ze sobą aż siedem lat. Po ukończeniu studiów przeprowadzili się do Warszawy i starali osiągać coraz większe sukcesy na deskach teatralnych. Ewa Gawryluk zarabiała dzięki angażom w Teatrze Współczesnym, a Piotr Zelt grał w Teatrze Dramatycznym. Ich początkowe pensje nie były jednak wysokie. „Mieszkaliśmy w wynajmowanych mieszkaniach, później w pierwszym własnym na Pradze Północ. Bywało, że w lodówce mieliśmy tylko serek topiony”, opowiadał po latach Piotr Zelt magazynowi Show.

Z czasem przychodziły kolejne role, coraz większa sława i… kryzys w związku. Choć wydawało się, że aktorzy będą ze sobą do grobowej deski, a Piotr Zelt nawet oświadczył się ukochanej, niedługo potem doszło do rozstania. Dlaczego? Według medialnych doniesień gwiazdor tak naprawdę nie pragnął ślubu, na czym z kolei zależało marzącej o rodzinie Ewie Gawryluk. Aktorka miała być zaskoczona tym, że to koniec jej siedmioletniej, miłosnej relacji.

Czytaj także: Krzysztof Jabłoński o początkach związku z Izą Janachowską: „Odstraszała mnie dziwnymi opowieściami”

Ewa Gawryluk, 1997

Ewa Gawryluk, 1997
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Piotr Zelt i Ewa Gawryluk po rozstaniu

Po wielu latach aktorka znana między innymi z Na wspólnej otworzyła się na temat emocji, których doświadczała po opuszczeniu przez partnera. Okazało się, że tak nie radziła sobie z zaistniałą sytuacją, że częściej sięgała po alkohol. Ostatecznie poprosiła też o pomoc specjalistę.

„Moje życie legło w gruzach. Zupełnie nie potrafiłam pogodzić się z zakończeniem związku. Uciekłam w środki antydepresyjne i alkohol. Chodziłam na psychoterapię. W końcu postanowiłam: będę sama”, mówiła dla Na żywo.

Partnerzy długo nie wracali w mediach do tego, że prawie 30 lat temu byli parą. W agencjach fotograficznych trudno też znaleźć ich wspólne zdjęcia.

Zobacz też: Krystynę Mazurównę i Piotra Szczepanika połączył w latach 60. przelotny romans

Niedługo po końcu wspomnianego związku każde z nich próbował ułożyć sobie życie na nowo. Ewa Gawryluk otworzyła jednak ponownie serce na miłość i w 1998 roku poznała Waldemara Błaszczyka. Zakochani pobrali się rok później. Z kolei Piotr Zelt w 1999 roku ożenił się z Ewą Bujnowicz. Niestety żadna z tych relacji nie przetrwała… 

Piotr Zelt, 2002

Piotr Zelt, 2002
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?