Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Przełom w sprawie Piotra Woźniaka-Staraka? Znaleziono włosy i fragmenty koszuli

Czy na łodzi znajdowały się także narkotyki?

REDAKCJA VIVA! 20 sierpnia 2019 19:45
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Od kilku dni ratownicy poszukują Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy zaginął w noc z soboty na niedzielę. Do zdarzenia doszło na jeziorze Kisajno niedaleko jego rodzinnej posiadłości. 39-latek miał stracić panowanie nad motorówką i wpaść do wody. Towarzyszyła mu tajemnicza kobieta, którą odnaleziono na brzegu. Czy w sprawie nastąpił przełom?

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Kim jest 27-letnia kobieta?

Od czasu zaginięcia Piotra Woźniaka-Staraka pojawia się wiele pytań, które wciąż pozostają bez odpowiedzi. Dziennikarzom Faktu udało się ustalić, jak wyglądały ostatnie godziny milionera przed zaginięciem.

Piotr Woźniak-Starak według informacji wypadł z motorówki około godziny 2.00 w nocy. Wcześniej miał odprawić swoich ochroniarzy i zapewnić ich, że niedługo wróci. Policja miała otrzymać zgłoszenie o dryfującej motorówce około godziny 4.00 nad ranem. Po dotarciu na miejsce odnaleziono pustą łódź. A kobieta, która towarzyszyła Piotrowi Woźniakowi-Starakowi znajdowała się na brzegu jeziora. Jak podał serwis WP, 27-latka ma na imię Ewa. Kobieta pracuje w jednej z okolicznych restauracji, a oprócz tego zajmuje się branżą żeglarską. 

,,Pracuje w restauracji na Mazurach. Byliśmy na miejscu. Wyproszono nas. Później na parkingu podszedł do nas agresywny mężczyzna. Groził i powiedział, byśmy dalej nie szukali dziewczyny. Na miejscu zastaliśmy także charakterystyczne auto, identyczne, jak ze zdjęć widniejących na profilu 27-letniej Ewy w social mediach", napisano na stronie wp.pl.


Okazuje się, że o zdarzeniu policję nie powiadomili rybacy, których zaniepokoiła hałasująca motorówka. Dziennikarzom Radio ZET.pl udało się dotrzeć do świadka zdarzenia, który zadzwonił po pomoc zaraz po niepokojącym zdarzeniu około godziny 2.00 w nocy.

„Płynęliśmy na wiosłach i słyszeliśmy od kilkunastu minut jednostajną pracę silnika łodzi, gdzieś w odległości 1-2 km od nas. (...) W końcu dostrzegliśmy przez lornetkę, gdzieś z odległości 1-2 km kręcącą się w kółko łódź na dość ciasnym łuku, tak jakby miała zablokowany ster kierunku, zablokowaną manetkę gazu, jakby nikt jej nie kontrolował ”, mówi mężczyzna w rozmowie z dziennikarzami. Służby zareagowały dopiero po kolejnym telefonie wykonanym około godziny 3.00 nad ranem. Czy 39-latkowi można było pomóc znacznie wcześniej? 

Przełom w sprawie zaginięcia Piotra Woźniaka-Staraka? 

W akcji ratunkowej wciąż biorą udział strażacy, Mazurskie Pogotowie Ochotnicze, płetwonurkowie, policja i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Służby są wyposażone w odpowiednie sprzęty przystosowane do monitorowania dna jeziora i okolicznych terenów.

Tymczasem dziennikarzom Twojego Kuriera Olsztyńskiego udało się dotrzeć do przerażających informacji.

„Funkcjonariusze odkryli w niedzielę na wodzie pływającą męską koszulę, a także coś bardziej przerażającego. Na śrubie motorówki zidentyfikowano kawałki koszuli oraz ludzkie włosy”, czytamy na stronie portalu. Nie wiadomo, do kogo należą. Ale ślady nie wykluczają, że osoba, która wypadła z motorówki mogła dostać się pod śrubę maszyny.

Co więcej, na łodzi odnaleziono także narkotyki. ,,Według naszego informatora w łodzi znaleziono narkotyki. Nie wiemy do kogo należały ani jakie to były narkotyki. Śledczy zapewne analizują próbki oraz badają ślady", podaje Twój Kurier Olsztyński.

Policja w rozmowie z WP nie chciała komentować sprawy.  ,,Nie ujawniamy żadnych szczegółów dotyczących postępowania przygotowawczego", mówił dziennikarzom Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.