Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Przełom w sprawie Piotra Woźniaka-Staraka? Znaleziono włosy i fragmenty koszuli

Czy na łodzi znajdowały się także narkotyki?

REDAKCJA VIVA! 20 sierpnia 2019 19:45
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Od kilku dni ratownicy poszukują Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy zaginął w noc z soboty na niedzielę. Do zdarzenia doszło na jeziorze Kisajno niedaleko jego rodzinnej posiadłości. 39-latek miał stracić panowanie nad motorówką i wpaść do wody. Towarzyszyła mu tajemnicza kobieta, którą odnaleziono na brzegu. Czy w sprawie nastąpił przełom?

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Kim jest 27-letnia kobieta?

Od czasu zaginięcia Piotra Woźniaka-Staraka pojawia się wiele pytań, które wciąż pozostają bez odpowiedzi. Dziennikarzom Faktu udało się ustalić, jak wyglądały ostatnie godziny milionera przed zaginięciem.

Piotr Woźniak-Starak według informacji wypadł z motorówki około godziny 2.00 w nocy. Wcześniej miał odprawić swoich ochroniarzy i zapewnić ich, że niedługo wróci. Policja miała otrzymać zgłoszenie o dryfującej motorówce około godziny 4.00 nad ranem. Po dotarciu na miejsce odnaleziono pustą łódź. A kobieta, która towarzyszyła Piotrowi Woźniakowi-Starakowi znajdowała się na brzegu jeziora. Jak podał serwis WP, 27-latka ma na imię Ewa. Kobieta pracuje w jednej z okolicznych restauracji, a oprócz tego zajmuje się branżą żeglarską. 

,,Pracuje w restauracji na Mazurach. Byliśmy na miejscu. Wyproszono nas. Później na parkingu podszedł do nas agresywny mężczyzna. Groził i powiedział, byśmy dalej nie szukali dziewczyny. Na miejscu zastaliśmy także charakterystyczne auto, identyczne, jak ze zdjęć widniejących na profilu 27-letniej Ewy w social mediach", napisano na stronie wp.pl.


Okazuje się, że o zdarzeniu policję nie powiadomili rybacy, których zaniepokoiła hałasująca motorówka. Dziennikarzom Radio ZET.pl udało się dotrzeć do świadka zdarzenia, który zadzwonił po pomoc zaraz po niepokojącym zdarzeniu około godziny 2.00 w nocy.

„Płynęliśmy na wiosłach i słyszeliśmy od kilkunastu minut jednostajną pracę silnika łodzi, gdzieś w odległości 1-2 km od nas. (...) W końcu dostrzegliśmy przez lornetkę, gdzieś z odległości 1-2 km kręcącą się w kółko łódź na dość ciasnym łuku, tak jakby miała zablokowany ster kierunku, zablokowaną manetkę gazu, jakby nikt jej nie kontrolował ”, mówi mężczyzna w rozmowie z dziennikarzami. Służby zareagowały dopiero po kolejnym telefonie wykonanym około godziny 3.00 nad ranem. Czy 39-latkowi można było pomóc znacznie wcześniej? 

Przełom w sprawie zaginięcia Piotra Woźniaka-Staraka? 

W akcji ratunkowej wciąż biorą udział strażacy, Mazurskie Pogotowie Ochotnicze, płetwonurkowie, policja i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Służby są wyposażone w odpowiednie sprzęty przystosowane do monitorowania dna jeziora i okolicznych terenów.

Tymczasem dziennikarzom Twojego Kuriera Olsztyńskiego udało się dotrzeć do przerażających informacji.

„Funkcjonariusze odkryli w niedzielę na wodzie pływającą męską koszulę, a także coś bardziej przerażającego. Na śrubie motorówki zidentyfikowano kawałki koszuli oraz ludzkie włosy”, czytamy na stronie portalu. Nie wiadomo, do kogo należą. Ale ślady nie wykluczają, że osoba, która wypadła z motorówki mogła dostać się pod śrubę maszyny.

Co więcej, na łodzi odnaleziono także narkotyki. ,,Według naszego informatora w łodzi znaleziono narkotyki. Nie wiemy do kogo należały ani jakie to były narkotyki. Śledczy zapewne analizują próbki oraz badają ślady", podaje Twój Kurier Olsztyński.

Policja w rozmowie z WP nie chciała komentować sprawy.  ,,Nie ujawniamy żadnych szczegółów dotyczących postępowania przygotowawczego", mówił dziennikarzom Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…