znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Piotr Świąc. Dziennikarz TVP zginął w tragicznym wypadku

Prezenter miał 53 lata

Olga Figaszewska 6 marca 2021 12:12
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Dziennikarz i prezenter TVP3 Gdańsk nie żyje. Piotr Świąc zginął w tragicznym wypadku samochodowym, wracając z pracy. Miał 53 lata. Informację o śmierci dziennikarza przekazała stacja TVP.

Nie żyje Piotr Świąc

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. Samochód, który prowadził Piotr Świąc zderzył się czołowo z drugim autem. Obaj kierowcy nie przeżyli wypadku.

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną”, napisano na oficjalnym profilu TVP3 Gdańsk.

Piotr Świąc był wieloletnim dziennikarzem Telewizji Polskiej. Prowadził Panoramę, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze na antenie TVP3 Gdańsk. Z kolei w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1, prowadzącym Wiadomości i występował w porannym paśmie TVP Info.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz...

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Piątek, 5 marca 2021

TAGI #śmierć

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…