znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Nie żyje Piotr Świąc. Dziennikarz TVP zginął w tragicznym wypadku

Prezenter miał 53 lata

Olga Figaszewska 6 marca 2021 12:12
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Dziennikarz i prezenter TVP3 Gdańsk nie żyje. Piotr Świąc zginął w tragicznym wypadku samochodowym, wracając z pracy. Miał 53 lata. Informację o śmierci dziennikarza przekazała stacja TVP.

Nie żyje Piotr Świąc

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. Samochód, który prowadził Piotr Świąc zderzył się czołowo z drugim autem. Obaj kierowcy nie przeżyli wypadku.

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną”, napisano na oficjalnym profilu TVP3 Gdańsk.

Piotr Świąc był wieloletnim dziennikarzem Telewizji Polskiej. Prowadził Panoramę, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze na antenie TVP3 Gdańsk. Z kolei w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1, prowadzącym Wiadomości i występował w porannym paśmie TVP Info.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz...

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Piątek, 5 marca 2021

TAGI #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?