Piotr Polk, VIVA! maj 2018
Fot. Piotr Porębski
O NIM SIĘ MÓWI

„Musiałem szybko dojrzeć”. Piotr Polk w poruszających słowach o stracie ojca

Jak traumatyczne wydarzenia wpłynęły na jego życie?

Olga Figaszewska 3 stycznia 2019 19:55
Piotr Polk, VIVA! maj 2018
Fot. Piotr Porębski

Gra w jednym z najpopularniejszych seriali w Polsce. Rola Oresta Możejki w Ojcu Mateuszu przyniosła mu sławę i popularność. Piotr Polk rzadko wypowiada się o swoim życiu prywatnym. Przez trzy lata trzymał w tajemnicy informację o ślubie z ukochaną. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w jego życiu nie brakowało traumatycznych sytuacji. Aktor ciężko przeżył śmierć bliskiej osoby. O swoich doświadczeniach i rodzinnej tragedii opowiedział w najnowszym wywiadzie.

Piotr Polk o śmierci ojca

Piotr Polk stracił tatę w wieku 18 lat. To mocno zachwiało jego życiem. Musiał szybko dojrzeć. „To było stanowczo za wcześnie”, powiedział aktor w rozmowie z dziennikiem Fakt. Zabrakło mu obecności ojca, którego rady pomogłyby mu wejść w dorosłe życie. Zwłaszcza, że jak sam przyznał, w tamtym okresie niezbyt mocno stąpał po ziemi.

Ta rodzinna tragedia tylko go umocniła. Wziął na siebie wiele obowiązków. W końcu wtedy to on musiał stanąć na czele rodziny.

„Kiedy młody chłopak szybko traci ojca, dostaje wyraźny sygnał, że teraz to on musi przejąć pałeczkę. Nagle zrozumiałem, że będę odpowiadał za dom, który ojciec budował, i za mamę, która została sama. To była tragiczna lekcja”, dodał w rozmowie z dziennikarzem. Mimo swoich doświadczeń postanowi spełniać swoje marzenia. Pomogło mu w tym wsparcie mamy. To również dzięki niej zał egzaminy do szkoły filmowej i dziś możemy podziwiać go na dużym ekranie. 

Piotr Polk, VIVA! maj 2018
Fot. Piotr Porębski/Metaluna

Piotr Polk, VIVA! maj 2018
Fot. Piotr Porębski

TAGI #Piotr Polk

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.