Piotr Polk, VIVA! maj 2018
Fot. Piotr Porębski
O NIM SIĘ MÓWI

„Musiałem szybko dojrzeć”. Piotr Polk w poruszających słowach o stracie ojca

Jak traumatyczne wydarzenia wpłynęły na jego życie?

Olga Figaszewska 3 stycznia 2019 19:55
Piotr Polk, VIVA! maj 2018
Fot. Piotr Porębski

Gra w jednym z najpopularniejszych seriali w Polsce. Rola Oresta Możejki w Ojcu Mateuszu przyniosła mu sławę i popularność. Piotr Polk rzadko wypowiada się o swoim życiu prywatnym. Przez trzy lata trzymał w tajemnicy informację o ślubie z ukochaną. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w jego życiu nie brakowało traumatycznych sytuacji. Aktor ciężko przeżył śmierć bliskiej osoby. O swoich doświadczeniach i rodzinnej tragedii opowiedział w najnowszym wywiadzie.

Piotr Polk o śmierci ojca

Piotr Polk stracił tatę w wieku 18 lat. To mocno zachwiało jego życiem. Musiał szybko dojrzeć. „To było stanowczo za wcześnie”, powiedział aktor w rozmowie z dziennikiem Fakt. Zabrakło mu obecności ojca, którego rady pomogłyby mu wejść w dorosłe życie. Zwłaszcza, że jak sam przyznał, w tamtym okresie niezbyt mocno stąpał po ziemi.

Ta rodzinna tragedia tylko go umocniła. Wziął na siebie wiele obowiązków. W końcu wtedy to on musiał stanąć na czele rodziny.

„Kiedy młody chłopak szybko traci ojca, dostaje wyraźny sygnał, że teraz to on musi przejąć pałeczkę. Nagle zrozumiałem, że będę odpowiadał za dom, który ojciec budował, i za mamę, która została sama. To była tragiczna lekcja”, dodał w rozmowie z dziennikarzem. Mimo swoich doświadczeń postanowi spełniać swoje marzenia. Pomogło mu w tym wsparcie mamy. To również dzięki niej zał egzaminy do szkoły filmowej i dziś możemy podziwiać go na dużym ekranie. 

Piotr Polk, VIVA! maj 2018
Fot. Piotr Porębski/Metaluna

Piotr Polk, VIVA! maj 2018
Fot. Piotr Porębski

TAGI #Piotr Polk

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.