Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko
POŻEGNANIE

„To była straszna noc”. Tak wyglądały ostatnie dni Piotra Machalicy

Aktor od kilku dni walczył z chorobą

Olga Figaszewska 16 grudnia 2020 10:57
Piotr Machalica
Fot. Grażyna Gudejko

Piotr Machalica zmarł w poniedziałek 14 grudnia w wieku 65 lat. Trudno pogodzić się ze stratą aktora, wspaniałego człowieka. Jak wyglądały jego ostatnie dni? Przyjaciele aktora wyznali, że z chorobą walczył dzielnie do samego końca.

Piotr Machalica walczył o życie do końca

Wiadomość o odejściu Piotra Machalicy przekazała Krystyna Janda. „Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy. Kochamy Cię🖤”, napisała w poruszającym wpisie.

Wcześniej na jej profilu w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, z której wynikało, że aktor trafił do szpitala MSWiA. Piotr Machalica był w ciężkim stanie. Niestety lekarzom nie udało się go uratować. Artysta zmarł w poniedziałek około godzin 2.30. Zmagał się z koronawirusem, co potwierdziły badania.

„COVID jest bezlitosny. Wiele osób było bliskich odejścia, ja też, Piotrkowi się nie udało. Nie mogę tego zrozumieć. Jeżeli umiera ktoś, kto jest bliski bardzo wielu ludziom - był przez nas kochany, to to ma jakąś większą siłę”, podkreślał Artur Barciś w rozmowie z mediami.

Przyjaciółka aktora, Magda Umer zdradziła, że Piotr przez ostatni tydzień walczył w dwóch warszawskich szpitalach. Niestety od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Chorował na serce. A kilka lat temu przeszedł operację wymiany zastawki w lewym przedsionku.

„Tak, tak… spodziewałam się, ponieważ od mniej więcej tygodnia już walczył i walczyli wszyscy mu oddani lekarze. Przewieźli go ze szpitala na Banacha do tego covidowego, bo do końca nie było wiadomo, czy to COVID-19. Drżeliśmy o jego zdrowie, ponieważ on od dosyć dawna był człowiekiem schorowanym”, mówiła w Faktach po Faktach.

Artystka podkreśla, że w ostatnich miesiącach był niezwyczajnie szczęśliwym człowiekiem. „Odmłodniał, trzy miesiące temu byłam na jego ślubie i do głowy by nie przyszło, że stanie się to, co się stanie tak szybko… ”, wyznała Magda Umer.

„Nie żegnajmy się z nim nigdy, bo artysta to taki człowiek, który odchodząc, zostawia nam bardzo dużo. Piotr zostawił nam coś najbardziej cennego, czyli swój głos. On był człowiekiem, aktorem kochanym przez całe nasze środowisko bez wyjątku, był człowiekiem pięknie śpiewającym, któremu zawdzięczamy niezwykłe piosenki, płyty… Nie żegnajmy się z Piotrem, został jego głos, nasza pamięć… miał niezwykłą charyzmę, dobroć i ciepło, jakiego szukać ze świecą”, zakończyła.

🖤 Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny...

Opublikowany przez Jandę Jolantą Krystyną Niedziela, 13 grudnia 2020

Bliscy Piotra Machalicy nie mogą pogodzić się z jego odejściem. Wszyscy liczyli na to, że uda mu się wrócić do zdrowia. Przyjaciółka aktora, Krystyna Janda w rozmowie z TOK FM podkreślała:

To była straszna noc, myśmy wszyscy czekali na jakieś wiadomości, wiedzieliśmy, że jest trudno, że Piotrek walczy. Myśmy się nie przygotowali zupełnie na tę śmierć. Jak czas oswaja z tą myślą, to pewnie jest łatwiej. Wszyscy dzisiaj o 3 w nocy doznaliśmy szoku, nie umiemy się pozbierać”.

„Był szalenie inteligentny i wstydził się swoich uczuć, a z drugiej strony nigdy w życiu nie widziałam, żeby tyle razy facet płakał ”, wspominała poruszająco przyjaciela. 

Piotr Machalica Viva! 2020
Fot. Grażyna Gudejko

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.