Piotr Pręgowski o finansach i myślach samobójczych
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Widzowie pokochali go za rolę Pietrka w Ranczu. Co dziś robi Piotr Pręgowski?

W życiorysie aktora miały miejsce myśli samobójcze

Rafał Kowalski 5 października 2021 14:57
Piotr Pręgowski o finansach i myślach samobójczych
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Dziesięć lat trwała emisja 130 premierowych odcinków serialu, który w mig polubiły miliony polskich widzów. Choć losy bohaterów Rancza nie są kontynuowane już od pięciu lat, często w mediach wspominani są ci, którzy wykreowali kultowe role. Jedną z takich osób jest Piotr Pręgowski. Okazuje się, że zanim aktor trafił do produkcji TVP1, miał myśli samobójcze…

Piotr Pręgowski o myślach samobójczych

Rok 2006 przyniósł Piotrowi Pręgowskiemu rolę Pietrka w serialu Ranczo. Gwiazdor nigdy nie ukrywał, że ten angaż zapewnił mu dostatnie życie. „Trudno jest zapomnieć pracę, która dawała mi nie tylko satysfakcję i poczucie finansowego bezpieczeństwa, ale sprawiła też, że była dla mnie niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju przygodą”, opowiadał niedawno Super Expressowi aktor.

Piotr Pręgowski z Rancza
Fot. Wojciech TRACZYK/East News

Pręgowski dodał też, że Ranczo sprawiło, że znów stał się popularny. Znów, bo w latach 80-tych ulubieniec widzów zagrał wiele świetnych ról, w tym w Misiu czy Zmiennikach. Niestety znacznie gorzej z propozycjami zawodowymi było w jego przypadku dekadę później. Pod koniec lat 90-tych mroczne myśli zaprowadziły nawet Piotra Pręgowskiego do pomysłu zakończenia życia...

Artysta tłumaczył, że w ten sposób chciał dać spokój finansowy bliskim. „Myślałem o samobójstwie. Chciałem to zrobić dla żony. Kombinowałem, jak tu się wysoko ubezpieczyć i ewentualnie zabezpieczyć rodzinę. Traktowałem to biznesowo. Straciłem płynność finansową... W moim życiu zawodowym były takie chwile, że trudno było utrzymać dom z pracy, a ponieważ miałem to nieszczęście, że nie miałem innego zawodu poza aktorstwem, to byłem skazany na aktorstwo, którego nie mogłem uprawiać”, przyznał dla SE.pl w 2016 roku.

SPRAWDŹ TEŻKaty Perry chciała popełnić samobójstwo z powodu Orlando Blooma!

Na szczęście następne lata dały aktorowi nowe możliwości zarobku i pozwoliły popatrzeć na życie z większą radością i dystansem.

Piotr Pręgowski – gdzie dziś gra?

Stęsknieni za Piotrem Pręgowskim widzowie mogą go oglądać w przedstawieniach objazdowego teatru. „Cały czas jestem aktywny zawodowo. W spektaklach Fabryki Marzeń Chcesz się zabawić? Zadzwoń! i w Pomocy domowej, z którymi jeżdżę po całym kraju, gram dwie główne role. Teatr zawsze był moją nieodwzajemnioną miłością, traktował mnie trochę po macoszemu, a tu proszę - gram pierwsze skrzypce i wreszcie spełniam się jako komik. I to nawet w damskich ciuchach, bo w Pomocy domowej wcielam się w kobiecą rolę, co jest dla mnie nie lada aktorskim wyzwaniem”, przyznał w nowym wywiadzie.

Po roli w Ranczu wystąpił też w serialu Miłość na zakręcie. Produkcja doczekała się 60 odcinków. Okazjonalnie artysta zgadza się też odwiedzać różne zakątki Polski, by opowiadać podczas imprez i festynów o pracy na planie Rancza.

CZYTAJ TEŻ: Co z kontynuacją Rancza bez Pawła Królikowskiego? „Możliwość nakręcenia filmu praktycznie upadła na zawsze”

Prywatnie 67-letni Piotr Pręgowski zakochany jest w żonie Ewie Kuryło.

Życzymy więc jeszcze więcej miłości i pracy! 

Piotr Pręgowski
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?