Aleksandra Prykowska pogryziona przez psa
Fot. instagram.com/aleksandraprykowska
O TYM SIĘ MÓWI

Ma głębokie blizny na twarzy, prawie straciła oko. Aleksandra Prykowska została pogryziona przez psa

Jak dziś wygląda jej życie?

Gabriela Czernecka 5 sierpnia 2020 20:45
Aleksandra Prykowska pogryziona przez psa
Fot. instagram.com/aleksandraprykowska

Aleksandra Prykowska znana między innymi ze Stulecia Winnych czy Usta Usta w maju ubiegłego roku cudem uniknęła tragedii. Pies, którego adoptowała, dotkliwie pogryzł jej twarz. Aktorka musiała przejść poważny zabieg po nieszczęśliwym wypadku, o którym opowiedziała ze szczegółami. Po tragicznym wydarzeniu pozostały jej głębokie blizny, gwiazda prawie straciła oko. Jak dziś wygląda jej życie i czy kiedykolwiek wróci do pełnej aktywności zawodowej?

Głębokie blizny, zranienia. Jak dziś wygląda Aleksandra Prykowska?

Aleksandra Prykowska o nieszczęśliwym wypadku opowiedziała na łamach Faktu. Poinformowała, że zaatakował ją pies, którego adoptowała z jednego ze schronisk: „Poznałam tego psa 27 listopada w schronisku na Paluchu. Na spotkaniu była ze mną behawiorystka, która udzieliła mi cennych wskazówek jak postępować z psami po trudnych doświadczeniach. Wychodziłam z nim przez miesiąc bardzo regularnie, 3-4 razy w tygodniu, po kilka godzin. Byłam z nim sama, spacerowaliśmy w okolicach schroniska. Logan był spokojnym, wesołym psem, często łaknącym czułości. Decyzję, by przygarnąć go do domu, podjęłam po 3 tygodniach, pod koniec zeszłego roku”, wyznała.

Niestety, gdy zabrała psa do domu, zwierzę zaczęło zachowywać się agresywnie. „Było to tuż przed jego operacją, bo pies miał nowotwory i czekałam na termin w klinice. Byliśmy w domu, ja się schyliłam po coś pod stół, a on zaatakował mnie w twarz. Czuł się wtedy winny i długo takiego zachowania nie powtórzył. Konsultowałam się w tej sprawie z osobami pracującymi z psami, jednak moim celem wówczas było ratowanie mu życia”, przyznała. Jak twierdzi Aleksandra Prykowska, po operacji pies zachowywał się spokojnie, przyjmował leki i dochodził od siebie. Nagle zaatakował ponownie. „Ponownie ugryzł mnie w twarz. W tym czasie panowała już epidemia koronawirusa, więc nie mogłam zabrać go do behawiorysty. Trzymałam go na dystans i planowałam w najbliższym czasie zabrać na konsultacje do specjalisty. Wstrzymywał mnie przed tym jedynie stan pandemii”, opowiada aktorka Faktowi. Dodała, że Logan pogryzł również córkę sąsiadki.

Aktorka po wywiadzie zniknęła na trochę z sieci, co zaniepokoiło jej fanów. Okazuje się, że musiała przejść poważny zabieg po nieszczęśliwym wypadku. Na twarzy Prykowskiej wciąż widać blizny, które przypominają jej o tragedii, jakiej doświadczyła. Aktorka ma świadomość, że twarz to także jej narzędzie pracy, więc musi jak najszybciej pozbyć się blizn. Prykowska zrelacjonowała więc wizytę w klinice, pokazując jak wygląda taki proces.

„Wykonałam pierwsze zabiegi i cierpliwie czekam na rezultaty. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła nosić okulary, nie czując bólu i że nie będą mi się one zsuwać. Obiecałam, że pokażę Wam moją drogę powrotu do zdrowia. Przezwyciężam wstyd i dzielę się z Wami moim doświadczeniem. Chcę jak najszybciej wrócić do pracy, nie oglądając się wstecz”, pisze na Instagramie. Jak sama przyznaje, rezultaty w leczeniu są duże i mocno liczy na to, że blizny będą jak najmniej widoczne.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Blizna niejedno ma imię. Gdy dochodzi do uszkodzenia skóry właściwej, w wyniku procesów naprawczych powstały ubytek zastępowany jest tkanka łączną o nieprawidłowej strukturze. Blizny mogą być zwykłe (początkowo są twarde a następnie stają się jaśniejsze i bardziej miękkie), oparzeniowe, zanikowe czy przerostowe. Do każdego rodzaju niwelowania takiej blizny należy podchodzić indywidualnie, w @triclinium.pl do dyspozycji mamy lasery (frakcyjny, bromkowo - miedziowy) RF mikroigłową, stosujemy też terapię wstrzykiwania odpowiednich preparatów powodujących przeformowanie się blizny. Z radością pomagam pięknej @aleksandraprykowska pozbyć się szpecących blizn. Rozpoczęliśmy terapię i pełni optymizmu jesteśmy już po pierwszym zabiegu. . #medycynaestetyczna #beauty #laser #hifu#treatment #lekarzmedycynyestetycznej #scar #blizna #uraz #trauma #leczenie #treatment #case #aktorka #beauty #face #modelka

Post udostępniony przez Dr. Marek Wasiluk (@drmarekwasiluk)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Prykowska (@aleksandraprykowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Prykowska (@aleksandraprykowska)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.