Harvey Weinstein
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

„Wyprodukowałem więcej filmów o kobietach niż inni! Mój dorobek nie ma dziś znaczenia”

Harvey Weinstein próbuje się bronić?

Ksenia Krasko 17 grudnia 2019 20:45
Harvey Weinstein
Fot. Getty Images

Trwa proces 67-letniego producenta Harveya Weinsteina. Jeśli wina mężczyzny zostanie udowodniona, spędzi resztę dni w więzieniu: grozi mu dożywocie. Niedawno udzielił pierwszego wywiadu w tym roku dla New York Post.

Harvey Weinstein pierwszy wywiad po oskarżeniach

Ponad 80 kobiet wniosło oskarżenia przeciwko Harveyowi Weinsteinowi. Z ostatnich doniesień mediów wynika, że trzydzieści rzekomych ofiar producenta zdecydowało się na ugodę – kobiety otrzymają łącznie 25 milionów dolarów, w zamian za wycofanie oskarżeń.

Założyciel upadłego studia filmowego The Weinstein Company wciąż nie przyznaje się do winy. W rozmowie z New York Post zarzucił, że obywatele Stanów Zjednoczonych zapomnieli o jego zasługach dla świata filmu i nie doceniają tego, czego dokonał przed skandalem.

Wyprodukowałem więcej filmów kobiet – i o kobietach – niż ktokolwiek inny. To było 30 lat temu. Teraz takie produkcje są modne, ale byłem pionierem w tej dziedzinie. A dziś cały mój dorobek nie ma znaczenia”, powiedział w wywiadzie.

„Gwyneth Paltrow w 2003 roku otrzymała 10 milionów dolarów za film Szkoła stewardess. Była najlepiej opłacaną aktorką w niezależnym kinie. Zarabiała więcej niż mężczyźni”, stwierdził Weinstein. Paltrow znalazła się w gronie kobiet oskarżających producenta o molestowanie.

Producent rozmawiał z korespondentem New York Post w prywatnej klinice w Nowym Jorku, dzień po operacji kręgosłupa. Ostatnio skarżył się na pogorszenie stanu zdrowia.

Prawnik Douglas H. Wigdor, reprezentujący trzy domniemane ofiary Harveya Weinsteina, w ostrych słowach skomentował ten wywiad: „Pan Weinstein, będąc w prywatnej klinice, prosi Nowojorczyków o uznanie jego wcześniejszych zasług, chociaż jego straszne czyny rzucają na nie cień. Ostatnie wyczyny pana Weinsteina dają nam dodatkową motywację do dalszego śledztwa”. 

Harvey Weinstein
Fot. Getty Images

Harvey Weinstein
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.