Koszmar czy spełnienie marzeń?

Konrad Szczęsny 15 grudnia 2021 18:11

Koszmar czy spełnienie marzeń? Pierwsze święta Meghan Markle, jako oficjalnej narzeczonej księcia Harry'ego, były szeroko komentowane na całym świecie. Z jednej strony syn Diany i Karola podkreślił w wywiadzie, że z pewnością czas ten jego przyszła żona może zaliczyć do udanych i było to spełnienie jej marzeń. Z drugiej pojawiają się informacje, że tak naprawdę aktorka czuła się przytłoczona całym zamieszaniem i nie będzie wspominała ostatnich dni najlepiej. Jak było naprawdę?

Książę Harry o pierwszych świętach Meghan Markle z rodziną królewską

Dziś książę Harry i księżna Meghan nie są już pełnoprawnymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Książęca para nie pełni królewskich funkcji, ale wciąż jest członkami rodziny i ma prawo posługiwać się tytułem książę i księżna Sussex. Oficjalnie wiadomo, że para nie spędzi świąt Bożego Narodzenia z rodziną królewską. Harry wraz z żoną i dziećmi nie planują w najbliższym czasie podróżować do Wielkiej Brytanii. Będą to drugie z rzędu święta księcia Harry'ego z dala od Windsorów. Niewielu wie, że księżna Meghan miała okazję dwukrotnie spędzić Boże Narodzenie z rodziną królewską - najpierw jako narzeczona, a później jako żona księcia. 

Zobacz: Książę Harry i księżna Meghan opuścili rodzinę królewską przez Elżbietę II? Poszło o jej wystąpienie

Jak wspomina ten czas? Kilka tygodni po świętach sam książę Harry zapewnił, że pierwsze Boże Narodzenie spędzone w gronie brytyjskiej rodziny królewskiej było dla jego wybranki niebywałym doświadczeniem. „To były fantastyczne święta z rodziną, której nigdy nie miała. Rodzina królewska bardzo cieszyła się, że mogła spędzić z nią święta, jej również bardzo się to podobało”, stwierdził na antenie radia BBC w audycji „Today”.

Dodał również, że dla wszystkich był to wyjątkowy czas spędzony w gronie najbliższych. „Zawsze jest ta rodzinna część Bożego Narodzenia i związany z nią element pracy. Myślę, że razem mieliśmy niesamowity czas. Świetnie się bawiliśmy z moim bratem i szwagierką, biegając z dziećmi. Święta Bożego Narodzenia były fantastyczne”, mówił podekscytowany książę Harry.

Zagraniczne media o pierwszych świętach Meghan Markle i księcia Harry'ego

Już wtedy pojawiły się doniesienia, że słowa księcia to tylko ułożona formułka dla mediów, by nie drążyły tematu. Media za oceanem nieco inaczej przedstawiały odczucia Meghan, dotyczące wydarzeń w jej życiu: „Meghan czuje się skrajnie wykończona. Nigdy nie musiała aż tak się pilnować i jest to dla niej wyczerpujące. Nie może nic poradzić na fakt, że czuje się trochę niepewnie. Ciągle myśli o tym, jak wygląda i co mówi, wie, że wystarczy jedno zdjęcie czy wypowiedź, żeby trafiła na pierwsze strony brytyjskich tabloidów. Nie może się doczekać aż wszystko trochę zwolni i będzie się mogła cieszyć prywatnością z ukochanym bez wścibskich i oceniających spojrzeń”, podkreśla informator HollywoodLife.com.

Zobacz też: Mijają cztery lata od zaręczyn księcia Harry'ego z Meghan Markle. Co to był za dzień...

Meghan zabroniła księciu Harry'emu polowań z rodziną królewską

Serwis RadarOnline podał wówczas, że dzięki Meghan książę Harry postanowił zrezygnować z tradycji, jaką było coroczne polowanie urządzane dla brytyjskiej rodziny królewskiej tuż po świętach. W 2017 roku wówczas jeszcze narzeczony aktorki postanowił w nim nie uczestniczyć. „Czuła się niekomfortowo z jego polowaniami i nie rozumiała, jak ktoś może postrzegać zabijanie jako rozrywkę, na pewno nie zjawi się na polowaniu”, podkreślił znajomy gwiazdy.

Akurat taka zmiana w zwyczajach narzeczonego wydaje się jak najbardziej pożądaną w XXI wieku. Ostatecznie jednak Meghan nie spodobały się królewskie święta okraszone protokołem i licznymi tradycjami i w świętach Windsorów wzięła udział jeszcze raz w 2018 roku. Tym razem już jako żona księcia. Kilka tygodni później wraz z mężem ogłosiła, że rezygnuje z pełnienia królewskich funkcji i od tamtej pory księżna nie pojawiła się w Wielkiej Brytanii. Książę z kolei pojawił się zaledwie kilka razy - np. podczas pogrzebu dziadka czy na odsłonięciu pomnika z okazji 60. rocznicy urodzin księżnej Diany. W tym roku rodzina Sussexów również nie weźmie udział w świętach Windsorów. 

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia brytyjskiej rodziny królewskiej, które wykonano Windsorom w trakcie świąt Bożego Narodzenia w 2017 roku. Tak prezentowała się na nich księżna Meghan!  

1/7
Trochę smutne, trochę wesołe święta Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @Getty Images
1/7

Meghan Markle i książę Harry na świętach w Wielkiej Brytanii w 2017 roku

2/7
Trochę smutne, trochę wesołe święta Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @East News
2/7

W 2017 roku Meghan Markle, jako oficjalna narzeczona księcia Harry'ego spędziła swoje pierwsze święta w towarzystwie brytyjskiej rodziny królewskiej. Jej przyszły mąż twierdzł, że dla wszystkich były to wyjątkowo miłe chwile. 

3/7
Trochę smutne, trochę wesołe święta Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @East News
3/7

Zachodnie media donosiłu jednak, że aktorka jest zmęczona medialnym zgiełkiem, który towarzyszy jej od momentu ogłoszenia zaręczyn. 

4/7
Trochę smutne, trochę wesołe święta Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @Getty Images
4/7

Wiadomo, że dzięki interwencji aktorki syn Diany i Karola zrezygnował w 2017 roku z uczestnictwa w uroczystym polowaniu, urządzanym tuż po Bożym Narodzeniu.

5/7
Trochę smutne, trochę wesołe święta Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @Getty Images
5/7

Syn Diany i Karola zdradził, że oboje bawili się fantastycznie w towarzystwie jego brata i księżnej Kate, bawiąc się z ich dziećmi.

6/7
Trochę smutne, trochę wesołe święta Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @East News
6/7

Syn Diany i Karola podkreślił, że dla wszystkich był to fantastyczny czas.

7/7
Trochę smutne, trochę wesołe święta Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @East News
7/7

Tak Meghan Markle i książę Harry prezentowali się podczas pierwszych wspólnych świąt z Windsorami.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.