Księżniczka Beatrice, księżniczka Beatrycze, wnuczka królowej Elżbiety II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka Beatrice nie wspomina dobrze pierwszej miłości. Ukochany okazał się przestępcą

Paolo Liuzzo miał wiele problemów z prawem...

Rafał Kowalski 11 lipca 2022 16:43
Księżniczka Beatrice, księżniczka Beatrycze, wnuczka królowej Elżbiety II
Fot. East News

Gdy w lipcu 2020 roku księżniczka Beatrice wyszła za mąż, wydawała się szczęśliwa jak nigdy. Spełnienie odnalazła u boku Edoardo Mapelliego Mozzi. Co prawda z uwagi na obostrzenia związane z pandemią uroczystość była wyjątkowo skromna, ale córka Sarah Ferguson oraz księcia Andrzeja i jej wybranek i tak tryskali dobrym humorem. Jednak niewiele osób pamięta, że zanim księżniczka Yorku odnalazła szczęście u boku tego jedynego, jako nastolatka trwała w związku, o którym w pewnej chwili pisała cała Wielka Brytania...

Pierwsza miłość księżniczki Beatrice - Paolo Liuzzo.

Był rok 2005, gdy - poprzez przyjaciół 17-letnia wówczas księżniczka Yorku - poznała swoją pierwszą miłość. Był to starszy od niej Paolo Liuzzo. Amerykanin wydawał się elegancki i pasujący do rodziny królewskiej, ale wkrótce wyszło na jaw, że tak nie jest.

Parze przestało w końcu udawać się trzymać ten związek w tajemnicy. W 2006 roku o Beatrice i 27-latku zrobiło się głośno, bo obywatel USA został oskarżony o zabójstwo. Szybko skorygowano jednak oskarżenie i ostatecznie – podając za brytyjską gazetą Metro „został skazany za napaść i udział w bójce, w wyniku której zginął student z Worcester w stanie Massachusetts”.

Mężczyzna miał przyznać się do zarzutów i zostać skazany na prace społeczne. Obserwatorom pierwszej poważnej miłości Beatrice wydawało się dziwne, że kocha ona osobę mającą problemy z prawem. Ale w mediach broniła jej nawet matka. „Jak każdy rodzic doskonale wie, najważniejszym elementem w relacji z dzieckiem jest zaufanie. Wszyscy mamy własne życie i musimy się na nim uczyć się na swój sposób. Beatrice jest rozsądną dziewczyną, która niedługo skończy 18 lat i ma wielu przyjaciół. W tym Paolo. Musimy zaufać temu, co ona uważa”, miała mówić Sarah Ferguson według Independent.

Nie minęło jednak wiele czasu, a miłość młodych się zakończyła. Dlaczego? Wkrótce warunkowo pozwolono Liuzzo wyjechać z USA do Wielkiej Brytanii. Wtedy okazało się, że Paolo… wypoczywał bez zgody odpowiednich organów w Szwajcarii. I to nie sam. Został tam zabrany przez księżniczkę Beatrice i jej rodziców. Dla pełnoletniej już księżniczki Yorku informacja o tym, co wyrabia jej partner, była wystarczająca, by z nim zerwać. Tak świadome pogwałcenie zasad sprawiło, że Liuzzo z dnia na dzień przestał wydawać się dobrym kandydatem na miłość dla kogoś z rodziny królewskiej.

Mężczyzna musiał wrócić do Ameryki, gdzie sąd wydłużył mu karę. Jeszcze w 2007 roku temat Liuzzo powrócił na okładki gazet, bo próbował on zepsuć wizerunek byłej partnerki i jej bliskich twierdząc, że podczas wspólnych wakacji na Jamajce była palona marihuana...

Jedyne zdjęcie Beatricie i Paolo sprzed 16 lat dostępne jest w tym artykule.

ZOBACZ TEŻKate Middleton jest w stałym kontakcie ze swoją mamą. Jakie relacje łączą księżną i Carole Middleton?

Beatrice, 2009

 Beatrice
Fot. FaceToFace/REPORTER

Kolejne problemy Paolo Liuzzo z prawem

W 2009 roku Amerykanin znów podpadł policji. Tym razem przebywając w Australii został aresztowany za posiadanie kokainy. Według Daily Mail funkcjonariusze złapali Liuzzo po tym, jak ten wjechał wypożyczonym audi na światła przy Gold Coast. Policja uważała, że mężczyzna uciekał, bo miał w jednym z kasyn niezapłacony rachunek. 

Ostatecznie za „dyskwalifikowaną jazdę autem, niezgodne z prawem korzystanie z pojazdu mechanicznego, dwa przypadki oszustwa i posiadanie dwóch gramów kokainy” dostał według grzywnę o wysokości  5000 dolarów.

Dziś według profilu na LinkedIn wyszedł na prostą i jest szefem firmy produkcyjnej. 

Zobacz także: 1 czerwca 2001 roku następca nepalskiego tronu urządził krwawą masakrę

Beatrice, 2018

 Beatrice
Fot. Pat Denton / WENN.com/agefotostock/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…