Daniela Trezzi, pielęgniarka
Fot. Facebook
O TYM SIĘ MÓWI

Pielęgniarka z Włoch zakażona koronawirusem popełniła samobójstwo. Co się stało?

Kulisy decyzji 34-latki są szokujące...

Rafał Kowalski 26 marca 2020 13:14
Daniela Trezzi, pielęgniarka
Fot. Facebook

Włoska Lombardia to region Europy, w którym trwa najcięższa walka z koronawirusem. Setki lekarzy i reszta personelu medycznego robi wszystko, by ratować ludzkie życie i zdrowie. Niestety, to właśnie pracownicy szpitali są jednocześnie najbardziej narażeni na stanie się kolejnymi ofiarami epidemii. Stało się tak w przypadku jednej z Włoskich pielęgniarek, która po dodatnim wyniku na obecność COVID-19 odebrała sobie życie.

Koronawirus we Włoszech: samobójstwo pielęgniarki z Lombardii

Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek poinformował o samobójstwie Danieli Trezzi. To 34-letnia pielęgniarka, która w ostatnich tygodniach ciężko pracowała w szpitalu San Gerardo w Monzie w Lombardii. Choć informacja nie jest oficjalna, to podaje się, że przyczyną śmierci Włoszki był pozytywny wynik na koronawirusa i powiązane z tym wyrzuty sumienia.

Koledzy 34-latki podali włoskim mediom informację, że ostatni czas był dla Danieli Trezzi bardzo stresujący. Punktem, w którym nie wytrzymała presji okazał się ten, w którym odebrała pozytywny wynik na obecność u siebie koronawirusa. Kobieta miała załamać się faktem, że być może sama zarażała wielu pacjentów, z którymi miała na co dzień kontakt.

To nie pierwszy tak tragiczny przypadek we Włoszech. Tydzień temu inna pielęgniarka zabiła się w Wenecji. „Wydaje się, że jest to analogiczny przypadek. Ta sam motywacja skłoniła obie te kobiety do targnięcia się na swoje życie. Miejmy nadzieję, że więcej nie będziemy musieli informować o takich tragediach”, czytamy w oświadczeniu Włoskiego Narodowego Związku Pielęgniarek.

We Włoszech zmarło do tej pory przez koronawirusa ponad 7500 osób. 

Opublikowany przez Danielę Trezzi Środa, 27 listopada 2019

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.