Daniela Trezzi, pielęgniarka
Fot. Facebook
O TYM SIĘ MÓWI

Pielęgniarka z Włoch zakażona koronawirusem popełniła samobójstwo. Co się stało?

Kulisy decyzji 34-latki są szokujące...

Rafał Kowalski 26 marca 2020 13:14
Daniela Trezzi, pielęgniarka
Fot. Facebook

Włoska Lombardia to region Europy, w którym trwa najcięższa walka z koronawirusem. Setki lekarzy i reszta personelu medycznego robi wszystko, by ratować ludzkie życie i zdrowie. Niestety, to właśnie pracownicy szpitali są jednocześnie najbardziej narażeni na stanie się kolejnymi ofiarami epidemii. Stało się tak w przypadku jednej z Włoskich pielęgniarek, która po dodatnim wyniku na obecność COVID-19 odebrała sobie życie.

Koronawirus we Włoszech: samobójstwo pielęgniarki z Lombardii

Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek poinformował o samobójstwie Danieli Trezzi. To 34-letnia pielęgniarka, która w ostatnich tygodniach ciężko pracowała w szpitalu San Gerardo w Monzie w Lombardii. Choć informacja nie jest oficjalna, to podaje się, że przyczyną śmierci Włoszki był pozytywny wynik na koronawirusa i powiązane z tym wyrzuty sumienia.

Koledzy 34-latki podali włoskim mediom informację, że ostatni czas był dla Danieli Trezzi bardzo stresujący. Punktem, w którym nie wytrzymała presji okazał się ten, w którym odebrała pozytywny wynik na obecność u siebie koronawirusa. Kobieta miała załamać się faktem, że być może sama zarażała wielu pacjentów, z którymi miała na co dzień kontakt.

To nie pierwszy tak tragiczny przypadek we Włoszech. Tydzień temu inna pielęgniarka zabiła się w Wenecji. „Wydaje się, że jest to analogiczny przypadek. Ta sam motywacja skłoniła obie te kobiety do targnięcia się na swoje życie. Miejmy nadzieję, że więcej nie będziemy musieli informować o takich tragediach”, czytamy w oświadczeniu Włoskiego Narodowego Związku Pielęgniarek.

We Włoszech zmarło do tej pory przez koronawirusa ponad 7500 osób. 

Opublikowany przez Danielę Trezzi Środa, 27 listopada 2019

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!