Daniela Trezzi, pielęgniarka
Fot. Facebook
O TYM SIĘ MÓWI

Pielęgniarka z Włoch zakażona koronawirusem popełniła samobójstwo. Co się stało?

Kulisy decyzji 34-latki są szokujące...

Rafał Kowalski 26 marca 2020 13:14
Daniela Trezzi, pielęgniarka
Fot. Facebook

Włoska Lombardia to region Europy, w którym trwa najcięższa walka z koronawirusem. Setki lekarzy i reszta personelu medycznego robi wszystko, by ratować ludzkie życie i zdrowie. Niestety, to właśnie pracownicy szpitali są jednocześnie najbardziej narażeni na stanie się kolejnymi ofiarami epidemii. Stało się tak w przypadku jednej z Włoskich pielęgniarek, która po dodatnim wyniku na obecność COVID-19 odebrała sobie życie.

Koronawirus we Włoszech: samobójstwo pielęgniarki z Lombardii

Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek poinformował o samobójstwie Danieli Trezzi. To 34-letnia pielęgniarka, która w ostatnich tygodniach ciężko pracowała w szpitalu San Gerardo w Monzie w Lombardii. Choć informacja nie jest oficjalna, to podaje się, że przyczyną śmierci Włoszki był pozytywny wynik na koronawirusa i powiązane z tym wyrzuty sumienia.

Koledzy 34-latki podali włoskim mediom informację, że ostatni czas był dla Danieli Trezzi bardzo stresujący. Punktem, w którym nie wytrzymała presji okazał się ten, w którym odebrała pozytywny wynik na obecność u siebie koronawirusa. Kobieta miała załamać się faktem, że być może sama zarażała wielu pacjentów, z którymi miała na co dzień kontakt.

To nie pierwszy tak tragiczny przypadek we Włoszech. Tydzień temu inna pielęgniarka zabiła się w Wenecji. „Wydaje się, że jest to analogiczny przypadek. Ta sam motywacja skłoniła obie te kobiety do targnięcia się na swoje życie. Miejmy nadzieję, że więcej nie będziemy musieli informować o takich tragediach”, czytamy w oświadczeniu Włoskiego Narodowego Związku Pielęgniarek.

We Włoszech zmarło do tej pory przez koronawirusa ponad 7500 osób. 

Opublikowany przez Danielę Trezzi Środa, 27 listopada 2019

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.