Po dwunastu latach małżeństwa ogłosił swój rozwód...

Gabriela Czernecka 11 lutego 2020 15:19

Peter Philips i Autumn Philips rozwodzą się. Para po dwunastu latach małżeństwa zdecydowała się zakończyć swoje małżeństwo. Ze względu na dobro córek - dziewięcioletniej Savannah i siedmioletniej Ilsy, para przebywa w separacji i na razie wbrew doniesienion zagranicznych mediów nie zamierza się przeprowadzać. Do tej pory najstarszy wnuk królowej Elżbiety II trzymał się raczej na uboczu. Media rzadko o nim pisały, Peter Philips unikał skandali i starał się wieść życie jak każdy inny obywatel Wielkiej Brytanii. Postanowiliśmy bliżej się mu przyjrzeć!

Peter Philips - kim jest najstarszy wnuk królowej?

Już w dniu narodzin Peter Philips zapisał się w historii brytyjskiej rodziny królewskiej, stając się pierwszym wnukiem królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jego rodzice, księżniczka Anna i kapitan Mark Philips zadecydowali, że ich syn nie będzie posiadał królewskiego tytułu. I tak Peter stał się pierwszym prawowitym wnukiem monarchy, który nie otrzymał  tytułu po niemal pięciuset latach. Mimo to wnuk królowej otrzymał miejsce w linii sukcesji do tronu (wówczas było to miejsce piąte, ale obecnie zajmuje dopiero czternaste miejsce). 

Szybko dało się zauważyć, że Peter wdał się w mamę. Księżniczka Anna zawsze była bardzo samodzielna i odważnie walczyła o spełnianie swoich marzeń. Peter podczas tzw. gap year wyjechał do Sydney, gdzie rozpoczął pracę dla Sportz Entertainment Limited. Po powrocie studiował naukę o sporcie na Uniwersytecie Exeter. Po jego ukończeniu pracował dla Jaguara i pomagał przy wyścigach motoryzacyjnych. Później przez kilka lat pracował w Royal Bank of Scotland. Od 2012 roku pracuje jako menadżer w SEL UK.

Peter i Autumn Philipsowie - historia miłości

Zwykle unikał skandali i wiódł mało królewskie życie. Sam zarabiał na swoje utrzymanie, a w gronie Windsorów widywano go tylko podczas ważnych wydarzeń rodzinnych i uroczystości państwowych. Autumn Kelly poznał podczas Canadian Grand Prix w 2003 roku. On pracował dla WilliamsF1, ona zajmowała się modelingiem i aktorstwem. Gdy się poznali, Autumn nie miała pojęcia, że Peter jest wnukiem królowej. Ich zaręczyny ogłoszono 28 lipca 2007 roku. Przed ślubem Autumn wychowana w wierze rzymskokatolickiej, dla ukochanego przeszła na wiarę anglikańską. Sakramentalne tak powiedzieli sobie 17 maja 2008 roku na zamku Windsor.

Suknia ślubna w królewskim stylu

Małżeństwo doczekało się dwóch córek - dziewięcioletniej Savannah oraz siedmioletniej Isli. Para nie pełniła oficjalnych obowiązków królewskich i pojawiała się w gronie rodziny tylko podczas ważniejszych uroczystości. Niestety para właśnie wydała oświadczenie o separacji. Małżeństwo przygotowuje się do rozwodu, a tymczasem zapewnia, że zamierza ustalić warunki ich dalszego wspólnego życia szczególnie biorąc pod uwagę dobro ich dzieci. Peter Philips, któremu dotychczas udawało się utrzymywać z dala od skandali i mediów, tym razem sam stał się tematem numer jeden... 

1/4
PEter Philips i Autumn Philips
Copyright @Getty Images
1/4

Peter i Autumn po raz pierwszy zostali rodzicami 29 grudnia 2010 roku. Na świat przyszła córka Savannah - pierwsza prawnuczka królowej Elżbiety II.29 marca 2012 roku para znów została rodzicami - na świecie pojawiła się druga córka Isla Elizabeth Philips.

2/4
PEter Philips i Autumn Philips
Copyright @Getty Images
2/4

Suknia ślubna Autumn Philips została zaprojektowana przez Sassi Holford: „Jej głównym zmartwieniem było to aby sukienka wyraziła jej osobowość”, mówiła w jednym z wywiadów projektantka. 

3/4
PEter Philips i Autumn Philips
Copyright @Getty Images
3/4

Peter Philips i Autumn Philips ogłosili, że są w separacji.

4/4
PEter Philips i Autumn Philips
Copyright @Getty Images
4/4

Para była małżeństwem przez dwanaście lat...

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.