KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ulubieniec królowej, najstarszy wnuk o idealnym wizerunku. Kim jest Peter Philips?

Po dwunastu latach małżeństwa ogłosił swój rozwód...

Gabriela Czernecka 11 lutego 2020 15:19

Peter Philips i Autumn Philips rozwodzą się. Para po dwunastu latach małżeństwa zdecydowała się zakończyć swoje małżeństwo. Ze względu na dobro córek - dziewięcioletniej Savannah i siedmioletniej Ilsy, para przebywa w separacji i na razie wbrew doniesienion zagranicznych mediów nie zamierza się przeprowadzać. Do tej pory najstarszy wnuk królowej Elżbiety II trzymał się raczej na uboczu. Media rzadko o nim pisały, Peter Philips unikał skandali i starał się wieść życie jak każdy inny obywatel Wielkiej Brytanii. Postanowiliśmy bliżej się mu przyjrzeć!

Peter Philips - kim jest najstarszy wnuk królowej?

Już w dniu narodzin Peter Philips zapisał się w historii brytyjskiej rodziny królewskiej, stając się pierwszym wnukiem królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jego rodzice, księżniczka Anna i kapitan Mark Philips zadecydowali, że ich syn nie będzie posiadał królewskiego tytułu. I tak Peter stał się pierwszym prawowitym wnukiem monarchy, który nie otrzymał  tytułu po niemal pięciuset latach. Mimo to wnuk królowej otrzymał miejsce w linii sukcesji do tronu (wówczas było to miejsce piąte, ale obecnie zajmuje dopiero czternaste miejsce). 

Szybko dało się zauważyć, że Peter wdał się w mamę. Księżniczka Anna zawsze była bardzo samodzielna i odważnie walczyła o spełnianie swoich marzeń. Peter podczas tzw. gap year wyjechał do Sydney, gdzie rozpoczął pracę dla Sportz Entertainment Limited. Po powrocie studiował naukę o sporcie na Uniwersytecie Exeter. Po jego ukończeniu pracował dla Jaguara i pomagał przy wyścigach motoryzacyjnych. Później przez kilka lat pracował w Royal Bank of Scotland. Od 2012 roku pracuje jako menadżer w SEL UK.

Peter i Autumn Philipsowie - historia miłości

Zwykle unikał skandali i wiódł mało królewskie życie. Sam zarabiał na swoje utrzymanie, a w gronie Windsorów widywano go tylko podczas ważnych wydarzeń rodzinnych i uroczystości państwowych. Autumn Kelly poznał podczas Canadian Grand Prix w 2003 roku. On pracował dla WilliamsF1, ona zajmowała się modelingiem i aktorstwem. Gdy się poznali, Autumn nie miała pojęcia, że Peter jest wnukiem królowej. Ich zaręczyny ogłoszono 28 lipca 2007 roku. Przed ślubem Autumn wychowana w wierze rzymskokatolickiej, dla ukochanego przeszła na wiarę anglikańską. Sakramentalne tak powiedzieli sobie 17 maja 2008 roku na zamku Windsor.

Suknia ślubna w królewskim stylu

Małżeństwo doczekało się dwóch córek - dziewięcioletniej Savannah oraz siedmioletniej Isli. Para nie pełniła oficjalnych obowiązków królewskich i pojawiała się w gronie rodziny tylko podczas ważniejszych uroczystości. Niestety para właśnie wydała oświadczenie o separacji. Małżeństwo przygotowuje się do rozwodu, a tymczasem zapewnia, że zamierza ustalić warunki ich dalszego wspólnego życia szczególnie biorąc pod uwagę dobro ich dzieci. Peter Philips, któremu dotychczas udawało się utrzymywać z dala od skandali i mediów, tym razem sam stał się tematem numer jeden... ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.